HaberlerİTEC Adana Tanıtımları

İTEC Adana Tanıtımları

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde yürütülmekte olan iTEC (Innovative Technologies an Engaging Classroom) - Katılımcı Sınıflar için Yenilikçi Teknolojiler Projesi tanıtım seminerleri 20 Kasım - 10 Ocak arasında seri toplantılar halinde Adana'da düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

İTEC Adana Tanıtımları

Tanıtım seminerleri kapsamında 15 ilçemizden tüm okul türlerinde görev yapmakta olan 230 öğretmenimize iTEC Proje Koordinatörlerimiz tarafından proje ile ilgili 1'er günlük tanıtım ve bilgilendirme seminerleri verildi. iTEC 5. Faz çalışmaları kapsamında Can SERDAR, Egemen CEYLAN ve Mahmut DALKIRAN tarafından hazırlanan "Düş Atölyesi" ve Osman KESKİN tarafından hazırlanan "Farkındalık Yarat" Ulusal Öğrenme Hikâyeleri ulusal düzeyde tüm okullarımızda gönüllü öğretmenler tarafından uygulanacak. Tanıtım toplantılarında öğretmenlerimize, bu Ulusal Öğrenme Hikâyelerini ortaya çıkaran "Tasarım Tabanlı Öğrenme Aktiviteleri" ve “Flipped Learning” tanıtılırken, proje kapsamında kullanılan web araçları hakkında da kısa bilgiler verildi. Toplantılara katılan öğretmenlerimiz tarafından sonrasında yenilikçi ders planları hazırlandı. Önümüzdeki günlerde toplantılara katılan öğretmenlerimiz arasından projede yer almak isteyenlere detaylı atölye çalışmaları yaptırılarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı 2. döneminde tüm ilçelerimizde iTEC Projesi 5. Faz Uygulamalarının genişletilmesi hedeflenmektedir.

 
 
 
 
 
 
 
 

Yayın: 10.01.2014 - Son Güncelleme: 10.01.2014 - 20:00

İl Millî Eğitim Müdürü İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Teşkilat Şeması
Aladağ Ceyhan Çukurova Feke İmamoğlu Karaisalı Karataş Kozan Pozantı Saimbeyli Sarıçam Seyhan Tufanbeyli Yumurtalık Yüreğir
Müdür Yardımcısı Şube Müdürü Ekipler Büro
Ulusal Uluslararası
Öğretmenler Buluşması İTEC