ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Sona Erdi

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle Hacı Hatice Turgut Lisesi´nde bir tören düzenlendi.
2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Sona Erdi

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle Hacı Hatice Turgut Lisesi´nde bir tören düzenlendi.

Törene Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Murat Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan YILDIZ, Hayırsever Hacı Nazım Turgut, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, törende yaptığı konuşmada, hep birlikte çok çalışmamız gerektiğini vurgulayarak, " ´İki günü eşit olan zarardadır´ anlayışıyla çalışırsak, her geçen gün küçülen ve dünkü bilgilerimizin bugün eskidiği bir dünyada yaşıyorsak artık, kendimizi yenilememiz, kendimizi gelişmeleri takip edebilir vaziyette, güncel vaziyette tutmamız gerekiyor. Sadece geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız değil, anne ve babalarımız, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz de aynı şekilde kendilerini yenilemek ve geliştirmek mecburiyetindeler.  Bu yıl eğitim, öğretimi başarıyla tamamlayıp, karne alacak bütün öğrencilerimizi sizlerin şahsında kutluyor, hepinize iyi tatiller diliyorum. Tatilimizi bilgiden yoksun bir şekilde boşa geçirip, vaktimizi verimsiz, faydasız işlerde, gelecekle ilgili beklentilerimize katkıda bulunmayacak işlerde harcarsak, en önemli sermayemiz olan zamanımızı heba etmiş oluruz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ise yaptığı konuşmada  "Okulların, bilimin ve teknolojinin kılavuzluğunda çocuklarımızı hayata hazırlayan öğretim atölyeleridir. Eğitimin hedefinde, özgüveni yüksek, sorgulayan, araştıran, empati kurabilen, hoşgörülü, milletimizin değerleriyle bezenmiş, küresel rekabetin getirdiği bilgi ve beceriye sahip, güçlü bir iletişim becerisine sahip geleceğini aşamalı idealleriyle biçimlendirebilen öğrenciler vardır." dedi.

Hayırsever Hacı Nazım Turgut da öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek karne alacak bütün öğrencilere başarılar diledi.Konuşmaların ardından okul biricilerine Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş tarafından ödülleri verildi.  Daha sonra beraberindekilerle bir sınıfa geçen Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, öğrencilere karnelerini dağıttı.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.