ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2012-2013 Eğitim Öğretim Dönemi 1. Yarı Yıl Tatil Mesajı

  Büyük coşku ile başladığımız 2012-2013 öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunuyoruz.
 2012-2013 Eğitim Öğretim Dönemi  1. Yarı Yıl Tatil Mesajı

 2012-2013 Eğitim Öğretim Dönemi 1. Yarı Yıl Tatil Mesajı 

 

         Sevgili Öğrenciler,

         Değerli Öğretmenler,

         Kıymetli Veliler, 

         Bu öğretim yılında yürürlüğe giren 12 yıllık zorunlu eğitim münasebetiyle birçok kişinin tedirgin başladığı dönemin birinci yarıyılını başta öğretmenlerimiz olmak üzere, öğrencilerimiz ve velilerimizin fedakârlıkları ile çok büyük bir sorun yaşamadan tamamladık. 

         Bu önemli geçiş sürecinde büyük bir özveriyle çalışan eğitim yöneticisi ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Velilerimizi ve öğrencilerimizi fedakârlıklarından dolayı kutluyorum. 

         Bu dönem bizi sevindiren bir çok başarının yanında bizi derinden yaralayan olay, Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Muhammet Abdullah Şahin hayatının baharında aramızdan ayrılmasıdır. 

         Bugün öğrencilerimiz karnelerini aldı. Öğrencilerimiz ulaştıkları başarıdan dolayı ne kadar sevinseler azdır. Ama istediği puanı karnesinde göremeyen öğrencilerimize şunu hatırlatmak isterim. Aslında karnelerinizdeki düşük puanları sizler almadınız. Bizler sizin yüksek puan almanızı sağlayacak yolu keşfedemedik ve yüksek puan almanızı sağlayacak öğrenmelerinizi gerçekleştiremedik. Bu sebeple karnelerinizdeki notlar bir yönüyle bizim notumuzdur. 

         Sevgili Öğrenciler, 

         Bu yarıyıl tatilinde sizler dinlenmeyi hak ettiniz. Bizler de bu süreçte ikinci yarıyılda eksiklerinizi tamamlamak için öz değerlendirmelerimizi yapacağız. Sizlerden de bu yarıyılda kaybettiklerinizin telafisini yapabilmek için gerekli çalışmaları yapmanızı bekliyorum. 

        Değerli Öğretmenler, 

        Başarımızın mimarı öğretmenlerimizdir. Feke İlçesi Süphandere İlköğretim Okulunda, Tufanbeyli İlçesi Doğanlı İlköğretim Okulunda, Saimbeyli Lisesinde görev yapan öğretmenlerimiz, Adana Kız Lisesi pansiyonunda belletmen olarak görev yapan öğretmenlerimiz ilk anda hatırlayabildiklerimizdir. Bazı öğretmenlerimiz çocuğuna akşam sarılamadı, okşayamadı ama büyük bir heyecanla öğrencisini geleceğe hazırlayabilmek adına sabahın erken saatlerinde yollara koyuldu. Gecelerini evinden uzakta geçirdi. Bunun bilincindeyiz. Öğrencilerimiz adına kendilerini kutluyorum.

       Yarıyıl tatilinin huzurlu, sağlıklı ve mutlu geçmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.