ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumları Yıl Sonu Durum Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  Yıl Sonu  Durum Değerlendirme Toplantısında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen ‘’Eleştirisel değil birlikte çözüm odaklı çalışmalıyız’’. Dedi.
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumları Yıl Sonu  Durum Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumları Yıl Sonu  Durum Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

Yıl Sonu  Durum Değerlendirme Toplantısında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen ‘’Eleştirisel değil birlikte çözüm odaklı çalışmalıyız’’. Dedi.

Öğretmen evi toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin yansıra Temel Eğitim ve Ortaöğretim müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen Temel Eğitim ve Ortaöğretim müdürlerine hitaben konuşmasında, “15 ilçe ve merkez ilçelerimiz ile birlikte 480 bine yaklaşmış bir öğrenci profilimiz var. Öğrenci sayımız yaşanan göçle birlikte sürekli artmaktadır. Ben arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerek kırsal kesimlerimizde gerek merkez ilçelerimizde siz değerli kurum müdürlerimiz güzel çalışmalar yaptınız. Bu durumu ben pozitif görüyorum. Her kurum müdürü kendi liderliğinde mevzuat çerçevesinde olabildiğince çabaladığını biliyorum ve hissediyorum. Önceliğimiz Çalışan Personellerimizin huzur ve mutluluğu, Teşkilatımızın barış içerisinde olmasını istiyor ve birlikte önce insanın mutluluğu diyorum. dedi.

Türk eğitim sistemi içerisinde öncelikli olarak Anaokulunun olduğunu vurgulayan Müdürümüz, ayrıca  Adana’daki orta eğitim kurumlarının 2013-2014 eğitim- öğretim yılında göstermiş olduğu sosyal, sportif, kültürel ve akademik başarılarına da değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Teşkilatımızın barış ve birlik içinde olması gerektiğinin önemini hatırlatan Müdürümüz Velilerimizin, Öğrencilerimizin, Öğretmenlerimizin mutluluğu, huzuru için çalışacaklarını, tüm okul müdürlerimizden bu konuda hassasiyet göstermelerini rica etti.

İletişimin önemine değinen Müdürümüz, Problemlerimiz ortak, fikirlerimiz ortak, amaç ve hedeflerimiz ortak sizlerin düşüncelerinizi önemsiyoruz. Eğitimin çıtasını hep birlik te yükselteceğiz. Sorunlarımızı karşılıklı bir araya gelerek sürekli iletişim halinde kalarak birlikte çözeceğiz dedi.

İl Milli Eğitim müdürlüğümüzün geliştirmiş olduğu, ADABİS programının önemli olduğunu sözlerine ekleyen Müdürümüz, ilimizin en ücra köşesindeki okulların başarılarını, sorunlarını ve faaliyetlerini öğrenci devamsızlıkları ve etkinliklerini bu sistem sayesinde görebiliyoruz. Dedi.

Meslek lisesi ve Halk eğitim kurumlarına hitaben konuşmasında, 19 Halk eğitimimiz var. Bu anlamda zenginiz, Müdürlerimiz fonksiyonel olmalı geleceği biz şekillendireceğiz daima ufkunuzu açık tutun Kaliteye önem vereceğiz. Her zaman hayalleriniz büyük olsun. Büyük projeler yapalım. Bölgede bir çığır açalım gelin hep birlikte farkındalık ortaya koyarak bir şeyleri değiştirelim. dedi.

Okul önlerinde oluşabilecek olumsuz durumlara istinaden ise Çocuklarımızın güven içerisinde eğitim yapması asıl önceliğimiz arasındadır. Suç odaklı insanların kötü emellerini gerçekleştirmesi için okul önlerinde bulunmalarını istemiyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzle İş birliği ve toplantılar düzenliyor ve sürekli teyakkuz halindeyiz. dedi.

Toplantı sonunda ise, Her alanda çalışan bütün teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılımızda inşallah morali yüksek gireriz. Birlikte olalım biz olalım mutlu olalım. Dedi.

 Toplantı okul müdürlerinin görüş alışverişi ile son buldu.

 

durum değerlendirme toplantısı

 

durum değerlendirme toplantısı

durum değerlendirme toplantısı

 

 

durum değerlendirme toplantısı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.