ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023’ün Öğrenme Modeli (İTEC) ile Geleceğin Sınıfları

  Nezihe Yalvaç Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde (iTEC) Projesi Kapsamı çerçevesinde program düzenlendi.
2023’ün Öğrenme  Modeli (İTEC) ile Geleceğin Sınıfları

 2023’ün Öğrenme  Modeli (İTEC) ile Geleceğin Sınıfları

Nezihe Yalvaç Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde (iTEC) Projesi Kapsamı çerçevesinde program düzenlendi.

Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programından finansmanlı ‘’Katılımcı Sınıf İçin Yenilikçi Teknolojiler’’ (İTEC) Projesi Eylül 2010- Eylül 2014 tarihleri arasında Avrupa çapında, okullarda uygulanmakta ve 5 fazdan oluşmakta olup,  projenin 5. fazı Ekim 2013-Haziran 2014 döneminde ülkemizden gönüllü katılan yaklaşık 450 pilot öğretmen tarafından sınıflarında uygulanmaktadır.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, (İTEC) Ulusal Koordinatörü Coşkun Kılıç, (İTEC) Pedagoji Koordinatörü Mehmet Muharremoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hediye Titiz’in yansıra ilçelerden gönüllü gelen öğretmenler katıldılar.  

Proje, gençleri 21. yüzyıl toplumu, işyeri fırsat ve zorluklarını karşılayacak yetki ve tutumlar ile daha iyi donatmak üzere sınıf uygulamalarında değişime yol açmak için tasarlanmıştır. Proje, teknoloji destekli yenilikçi pedagojik yaklaşımlar kullanarak, geleceğin sınıfı senaryolarıyla,  çekici, etkili, öğrenme aktiviteleri sunmaktadır.

Açılış konuşması yapan ve geleceğin sınıflarından bahseden (İTEC) Pedagoji Koordinatörü Mehmet Muharremoğlu, bu projenin tamamlanmasının 4 yıl sürdüğünü  ve halen Bakanlığımızca sürekli geliştirildiğini belirtti.  Muharremoğlu “Dünya geneli 18 Milli Eğitim Bakanlığının kullandığı (İTEC) Projesi ile sınıflarda teknolojik aktiviteler yapılıyor. Öğrencinin derse dikkati yoğunlaşıyor, öğrencilerin yaratıcılıkları gelişirken öğrenciler aralarında iş birliği kuruyorlar. Yapılan aktiviteler arttıkça hem kendilerini çok güzel ifade ediyorlar hem de dersi bölmüyorlar.” dedi.

Bu projenin Avrupa çapında bir proje olduğunu belirten Muharremoğlu, “Öğretmen arkadaşlarımız için de çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Değişimi öğretmenlerimizin yapması gerek ve bu proje ile kendi tarzlarını oluşturacaklardır. Bugün tablet ve akıllı tahta olanağına sahip okullarımız var.”  dedi.

Program, İl ARGE Birimi Proje Koordinatörü Can Serdar’ın, derslerde kullanılmak üzere hayatı kolaylaştıran ve öğretmenlerin yaptıkları eğitimde başarı oranına katkıda bulunan, AUTODESK başta olmak üzere, yeni çıkmış bazı günümüz programlarını anlatması ile program son buldu.    

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec düzenlendi

itec

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.