ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Adana’da Düzenlenen Törenlerle Coşkuyla Kutlandı

Tüm yurtta büyük bir onur, gurur ve coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü Adana´da da coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Adana’da Düzenlenen Törenlerle Coşkuyla Kutlandı

 23 Nisan Adana’da Düzenlenen Törenlerle Coşkuyla Kutlandı 

Tüm yurtta büyük bir onur, gurur ve coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü Adana´da da coşkuyla kutlandı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Atatürk Parkı´ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar İstasyon Meydanı’nda devam ederken buradaki kutlamalara Valimiz Sayın Mustafa Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri ve mülki erkânın yanı sıra, kamu kuruluşu temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı. 

Valimiz Sayın Mustafa Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, tüm çocukların ve vatandaşların bayramını kutladı. 

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, 23 Nisan´ın, halk iradesinin ülkenin kaderine hükmettiği, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği gün olduğunu belirterek, "95. yılını kutladığımız bu günde milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür. Türk Milletini bağımsızlığa götürecek yolun ilk adımını oluşturan, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı 23 Nisan günü, Büyük Önder Atatürk tarafından dünyada örneği olmayan anlamlı bir gün olarak geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ´Büyük Millet Meclisi, Türk Milletinin yüzyıllardır süren arayışlarının özeti ve onun kendi kendini yönetme bilincinin canlı simgesidir. Türk milleti, alın yazısını Büyük Millet Meclisi´nin eline bıraktığı günden başlayarak, karanlıkları sıyırıp, kaldırmış ve umutları boğan yıkımlardan, milletlerin gözlerini kamaştıran güneşler ve zaferler çıkarmıştır´ diyerek, milli egemenliğe verdiği öneme işaret etmiştir" diye konuştu. 

Daha sonra Valimiz Sayın Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen "Atatürk ve Milli Egemenlik" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. 

Öğrencilerin büyük bir sevinç, coşku ve başarıyla sunduğu şiir, jimnastik, dans ve halkoyunları gösterileriyle son bulan kutlamalar, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.