ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gururla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde (KKTC) ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. Adana´daki ilk tören Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gururla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gururla Kutladık

           23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde (KKTC) ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. Adana´daki ilk tören Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in çelenk sunumundan sonra, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın ardından protokol üyeleri ve öğrencilerinin oluşturduğu kortej Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde İstasyon Meydanı’na yürüdü.

Kutlamalarda Adana´daki çadır kentte kalan Suriyeli mültecilerin çocuklarının ellerindeki Türk bayraklarıyla merasimde yer alması hem büyük ilgi çekti hem de alkış aldı. İstasyon Meydanı’ndaki törende Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekil Zihni Aldırmaz, çocukların ve vatandaşların bayramını kutladı.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın milletin soluklarına muhtaç insanlık için, güzellik ve barışa vesile olmasını diledi. Müdürümüz çocuklara hitabında ise, “Sizler büyüdükçe milletimiz gelişecek, umutlar yeşerecek, dünya büyüyecek. Dünyada akan kanı, damlayan gözyaşlarını, sizler dindireceksiniz. Gerçekleştireceğiniz büyük hedefler, en az sizler kadar, diğer insanların da hayatlarını güzelleştirecek, onlara huzur getirecektir. Bu nedenle, her biriniz, bu vatanın en kıymetli varlıkları ve paha biçilmez değerlerisiniz.” dedi.

Evrensel değerleri benimseyen, bilgiye önem veren, insana ve düşünceye saygı gösteren, ülke içindeki ve dışındaki olaylara duyarlılık gösteren; hoşgörü, sevgi ve merhamet dolu bireylerin yalnızca kendi ülkesinin değil, bütün dünyanın zenginliği olduğunu vurgulayan Selamet, “Sadece sınav başarısına odaklanmak istemiyoruz, sizlerin hayatta başarılı olması için gayret ediyoruz. Hiçbirinizin eğitime, okula erişmede engellenmesine, kısaca yolda dökülüp kalmasına fırsat vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Çocukların okuduğu şiirlerle organizasyon renklenirken, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Atatürk ve Milli Egemenlik” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ödüllerini verdi.

 Adana Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, mülkü ve askeri erkanınında hazır bulunduğu tören sonrası Suriyeli öğrencilerle selamlaşan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, “Sizler Suriye, Türkiye; dünyanın geleceğisiniz.  Şimdi memleketlerinizden uzak olduğunuz için misafirimizsiniz. Ama eğitimlerinize devam edin. Biz sizleri çok seviyoruz. Büyüklerinize selamlarımızı iletin.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, öğrencilerin halkoyunları ve sportif gösterileriyle son buldu. 

23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 
23 Nisan Töreni
 

23 Nisan Töreni

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.