ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri ilk olarak Atatürk Parkı´nda düzenlenen törenle başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ve eğitim camiasının katıldığı törende, İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, Saygı Duruşunu müteakip İstiklal Marşı okundu. Ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törenle devam etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Adana’da Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri ilk olarak Atatürk Parkı´nda düzenlenen törenle başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ve eğitim camiasının katıldığı törende, İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, Saygı Duruşunu müteakip İstiklal Marşı okundu.

          Tören,  öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisinin ardından son buldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törenle devam etti.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen programa Sayın Valimiz Mustafa Büyük, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, “Adına bilgi çağı dediğimiz günümüzde eğitimin önemini izaha herhalde gerek yoktur. Bugün dünyada üretilen, oluşturulan bütün katma değerin en önemli payı yine beşeri sermaye dediğimiz insan niteliğine aittir. Bütün modern toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de eğitim, bir politika konusu değil esasen bir gelecek, beka meselesidir. Eğitime herkes böyle bakmaktadır. Eğitim alanı herhangi bir alan değildir. Eğitim alanı en temel unsurdur. Bu nedenle modern, demokratik, müreffeh ve güçlü bir ülke haline gelebilmek için eğitim alanındaki ilerlemeyi sürekli kılmamız elzemdir” dedi. 

 

Sayın Valimiz Mustafa Büyük ise “Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmen unvanı verildiği 24 Kasım´ın, 1982´den beri Öğretmenler Günü olarak kutlandığını anımsattı.  Çocuk ve gençlerin emanet edildiği öğretmenlerin emeği sayesinde Türk milletinin bugün dünya milletleri içerisinde özel bir yere geldi. Çağımız, bilgi çağı. Teknolojide ve eğitimdeki gelişmeler sizlerle büyüdü. Toplumun her kesimine yansıdı. Eğitim ve öğretim konusunun öneminden bahsetmek herhalde gerekli değil ama bugün şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki öğretmenlerimizi seviyoruz, sayıyoruz ve güveniyoruz. Çocuklarımızı ve bizleri eğiten öğretmenlerimize minnet borçluyuz." dedi. 

 

Konuşmaların ardından 15 aday öğretmen yemin etti. Öğretmenlerden oluşan halk oyunu ekipleri gösteri sundu. 

 

Etkinlikte, Vali Mustafa Büyük tarafından emekli ve başarılı öğretmenler Hizmet Şeref Belgesi ve çeşitli dallarda yarışmalarda dereceye giren öğretmenler ile öğrencilere plaket verildi.  

 

Program günün anısına fotoğrafı çekilmesi ile son  buldu. 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.