ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramımız Adana´da Düzenlenen Törenlerle Kutlandı

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yıldönümü, Adana´da düzenlenen törenlerle kutlandı.  
30 Ağustos Zafer Bayramımız Adana´da Düzenlenen Törenlerle Kutlandı

         Kutlamalar ilk olarak Atatürk Parkı´ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Buradaki törende; Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile birlikte Türk Bayrağının göndere çekilmesiyle Atatürk Parkı’ndaki tören son buldu.

         Atatürk Parkı’ndaki kutlamaların ardından makamına geçen Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, burada 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz ile beraber 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamındaki tebrikleri kabul etti.

         İstasyon Meydanında düzenlenen resmi geçit töreninde ise Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, kutlamalara katılan vatandaşların bayramını kutladı.

         Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı’ndan Kurmay Yüzbaşı Raşit Erikçi yaptı.

         30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin ve onun kahraman ordusunun, insanüstü gayreti ile dönemin en güçlü devletlerine ve onlara hizmet edenlere karşı kazanılan onurlu ve eşsiz bir zafer olduğunu vurgulayan Kurmay Yüzbaşı Erikçi “30 Ağustos Zaferi, her türlü olumsuz koşullara ve yoksulluğa rağmen, şanlı tarihinden kaynaklanan azim ve kararlılıkla, karşısındaki büyük güçleri mağlup ederek, bağımsızlık hedefine odaklanması, bir ulusun kurtuluşunun destansı hikâyesinin sonucudur. Atatürk´ün yaktığı bu özgürlük ateşi yalnızca Türklerin değil, dünyadaki ezilmiş tüm ulusların hürriyet meşalesi olmuştur. Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Türk Ordusu’nun kahramanlığının, yüksek kudret ve kabiliyetinin bir göstergesi olmakla kalmamış, ulusal birlik ve beraberliğimizin, zaferlerin kazanılmasında ne kadar büyük bir güç olduğunu da ortaya koymuştur” dedi.

         Törenler, bir öğrenci ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nden bir gazinin şiir okumasının ardından, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen tören geçişi ile son buldu.

         Valimiz Hüseyin Avni Coş, tören sonrası Zafer Bayramı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; Zafer Bayramı’nın Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde kazandığı en büyük başarılardan birisi olduğunu, bu zaferi iyi anlamak gerektiğinin ifade etti.

         Kutlamalara, Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan,Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali selamet, Ümit Özgümüş, Ali Demirçalı, Mülki ve Askeri Erkan ile Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

yh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.