ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Asım’ın Neslinden İmam Hatip Nesline” Konulu Panel Öğrencilerin Yoğun İlgisi Eşliğinde Yapıldı

“Asım’ın Neslinden İmam Hatip Nesline” ‘Mehmet Akif’ten Celal Hoca’ya Nesillerin Öncüleri” konulu panel Valimiz Sayın Mustafa Büyük’ün katılımı ile Taşkent Ortaokulu Toplantı Salonunda gerçekleşti
“Asım’ın Neslinden İmam Hatip Nesline” Konulu Panel Öğrencilerin Yoğun İlgisi Eşliğinde Yapıldı

“Asım’ın Neslinden İmam Hatip Nesline” Konulu Panel Öğrencilerin Yoğun İlgisi Eşliğinde Yapıldı

“Asım’ın Neslinden İmam Hatip Nesline” ‘Mehmet Akif’ten Celal Hoca’ya Nesillerin Öncüleri” konulu panel Valimiz Sayın Mustafa Büyük’ün katılımı ile Taşkent Ortaokulu Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Panelde konuşmacılar, Tepebağ Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve Adana Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un topluma örnek olmuş şimdiye kadarki hiç bilinmeyen yönlerini paylaştılar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen panele, Valimiz Sayın Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar,Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Oflaz, Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Andı, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Hüseyin Yorulmaz, Emekli Milli Eğitim Müdürü ve İlk İmam Hatip Mezunlarından Yüksel Yılmaz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ahmet Oflaz’ın açılış konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan panel, panelistlerin öğrencilerle sohbeti ile devam etti.

Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Andı, “Bugün elli beşinci şehrimizdeyiz. Toplam yapmış olduğumuz etkinlik sekseni aşmıştır. yüzeli yedi bininci kilometredeyiz. Bu etkinlikleri gerçekleştirme amacımız, nesil olgusuna hizmet etmiş, özellikle Asım’ın nesli ve olgusuna hizmet etmiş bayrağı birlikte taşımış büyükleri anmak üzere bugün burada bulunuyoruz.” dedi.

Asım’ın neslinin önemine değinen Sakarya Kültür ve Turizm Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Yorulmaz,  Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayalindeki neslin Asım’ın nesli olduğunu belirterek, "İmam Hatipte eğitim gören öğrencilerin diğer akranlarına göre daha önde olmaları gerektiğini vurguladı. Geleceği güvenle görmek istiyorsak bilinçli, donanımlı ve akil kimseler olarak topluma hizmet vermek için çok çalışmamız gerekiyor" dedi.

Panel, katılımcı panelistlerin öğrencilere imzalı kitap dağıtımının ardından sona erdi.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.