ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim Projesi” Başladı

  Adana´da okullarda güvenli ortam sağlanması kapsamında ´Güvenli Okul, Güvenli Eğitim´ projesi hayata geçirildi.
“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim Projesi” Başladı

 

 

 

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim Projesi” Başladı

 

Adana´da okullarda güvenli ortam sağlanması kapsamında ´Güvenli Okul, Güvenli Eğitim´ projesi hayata geçirildi.

Adana´da okullarda güvenli ortam sağlanması kapsamında ´Güvenli Okul, Güvenli Eğitim´ projesi hayata geçirildi. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, "Eğitimcilerin, diğer meslek grubuna göre işleri daha ağır, önemi ve değeri daha yüksektir." dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen projenin tanıtım toplantısı; Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Sayın Valimiz, hazırlanan proje ile eğitimcilerin, geleceğin inşasında kilit rol oynayan çok önemli bir görevi ifa ederek, geleceğin teminatı çocukların yetiştirilmesinde aktif sorumluluk aldıklarını söyledi.

Sayın Valimiz, "Devlet görevlileri olarak hepimizin görevi gençliği korumak, gençliğin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamaktır. Gençliğin iyi ve ahlaklı bir şekilde yetişmesi, bizlerden teslim alacağı hizmet bayrağını daha yükseklere taşıyabilmesi için donanımlı bir şekilde yetişmiş olması lazım. Bunu hep beraber sağlayacağız." dedi. Makamların emanet olduğuna değinen Sayın Valimiz, "Makamlar, imkanlarının kullanılması için, sorumlulukların göz ardı edilmesi için oturulacak mekanlar değildir. Böyle yaptığımızda yanlış yaparız. Biz istiyoruz ki herkesin vicdanı kendi amiri olsun. Her bir çocuk ayrı bir dünyadır. Bir dünyanın karartılmaması için bir dünyanın yıkılmaması için hepimizin sorumluluğu vardır. Büyük Atatürk´ün ifadesiyle ´eğitim mensuplarının orduları olarak´ hepimizin çok ehemmiyetli sorumlulukları var. Bu sorumlulukları yerine getirmek için çok çalışmamız lazımdır." şeklinde konuştu.

Toplantı, okullarda eğitim ve öğretimin daha güvenli hale gelebilmesi, muhtemel olayların önceden tespit edilerek engellenmesi ile ilgili alınacak tedbirlerin değerlendirilmesiyle son buldu.

d

d

d

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.