ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İyilikte Yarışan Sınıflar” Programı Büyük İlgi Gördü

İnsani Yardım Vakfı (İHH ), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığıyla başlatılmış olan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi bu eğitim döneminde de kaldığı yerden devam ediyor.
“İyilikte Yarışan Sınıflar” Programı Büyük İlgi Gördü

 “İyilikte Yarışan Sınıflar” Programı Büyük İlgi Gördü 

İnsani Yardım Vakfı (İHH ), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığıyla başlatılmış olan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi bu eğitim döneminde de kaldığı yerden devam ediyor. 

Adana Eczacı Odası Anaokulu, Adana İnsani Yardım Vakfı, İnsan Hak ve Hürriyetleri İHH Ortak Protokolü ile birlikte gerçekleştirilen ve birinci yılını dolduran “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ İyilikte Yarışan Sınıflar” Programı Yüreğir Kültür Merkezinde düzenlendi. 

“Sınıfça Birlik Olduk, Bir Yetime Kardeş Olduk” sloganı ile düzenlenen programa, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çalışkan, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Tufanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Gürçınar, Eğitim-Bir-Sen Adana 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Sezer, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Veysel Tepeli, Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR)Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetim Birimi Başkanı İlhan Geyik, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, müzikal sunum ve Adana Eczacı Odası Anaokulu öğrencilerinin çeşitli gösterileri ile devam etti. 

Açılış konuşmasında duygularını paylaşan Adana Eczacı Odası Anaokulu Müdürü Fazilet Deveci, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinde birinci yılımızı okul olarak tamamladık. Bunun gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Okul olarak sekiz yetim çocuğa verdiğimiz desteğin ve kendi öğrencilerimize toplumumuzun en güzel değerlerinden olan yardımlaşma ve iyilik duygusunu kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu projede emeği geçen herkese ve küçücük bedenlerinde kocaman kalpler taşıyan sevgili öğrencilerime çok çok teşekkür ediyorum dedi. 

Eczacı Odası Anaokulunun örnek davranışta bulunmasından dolayı onur duyduğunu ve gururlandığını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ise “Artık dünya küçük; bir köy, bir bölge, bir ülkenin küçücük bir problemi bizi üzebiliyor. Dünyada yardıma ihtiyacı olan insana yardım etme gibi bir sorumluluğumuz var. Bugün burada bu anaokulumuz bunu başarmıştır. Katılımlarınızla, desteklerinizle bu proje daha da büyüyecek, yaygınlaşacak ve sizin eseriniz olacaktır.” dedi. 

Yetimlerimize Sahip Çıkın! 

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı da “Öncelikle bu programın ilçemizde düzenlenmesi beni çok mutlu etti. Toplumun bana göre iki tane emaneti var. Birincisi devletimiz, milletimiz ve vatanımız için çekinmeden canını veren şehitlerimizin yakınları, ikincisi ise yetimler, anasız ve babasız kalanlar, kendini idare edemeyecek durumda genç yaşta anne ve baba sevgisinden mahrum kalan çocuklar, toplumun ve bizlerin emanetidir. Küçük yaşta anaokuluna başlayan o çocukların verdiği paranın miktarı değil, o çocukların o fedakârlığı yapma alışkanlığı ve kültürel değere sahip çıkması en büyük kazancımızdır. Bu anlamda milletimizle gerçekten övünüyor ve gurur duyuyorum.” dedi. 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren (ADYAR) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetim Birimi Başkanı İlhan Geyik, “Adana’da 830 yetimin sponsorluğunu ve 1600 yetimin de sorumluluğunu üstlenmeye çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz günler 1 Mart ve 30 Nisan yetim dayanışma günleridir. İHH Yönetimi olarak tüm dünyada yetim dayanışma günlerini kutluyoruz” dedi. 

Program, katılımcıların “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine destek veren Adana Eczacı Odası Anaokulu öğrencilerine katılım belgesi ve çeşitli hediyeler vermesinin ardından son buldu.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.