ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sanko Aladağ Anadolu Lisesi

Adana’nın Aladağ ilçesi’ne  SANKO Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Anadolu Lisesi yapılacak.
“Sanko Aladağ Anadolu Lisesi

 “Sanko Aladağ Anadolu Lisesi"nin protokolü imzalandı 

Adana’nın Aladağ ilçesi’ne  SANKO Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Anadolu Lisesi yapılacak. 

Okul yapımı için Valimiz Sayın Mustafa Büyük’ün makamında protokol imzalandı. İmza töreninde konuşan Valimiz Sayın Mustafa Büyük, protokolün hayırlara vesile olmasını diledi. 

Valimiz Sayın Büyük, Aladağ ilçesi Mansurlu Mahallesi’ne yapılacak olan lisesin 10370 tip projeli ve 16 derslikli olduğunu belirterek, protokol gereği SANKO’nun 1 milyon 500 bin TL nakdi bağışta bulunacağını dile getirerek, SANKO yetkililerine teşekkür etti. 

SANKO Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş adına protokolü imzalayan İhsan Akyol ise, SANKO’nun eğitime destek veren bir kuruluş olduğunu hatırlatarak, “Bu güne kadar 3’ü fakülte binası olmak üzere 20 okulu eğitime sunduk. Bu okulla birlikte 21 okulu milli eğitime kazandırmış olacağız. Ayrıca maddi imkânı olmayan öğrencilerimize de yardımlarda bulunuyoruz. Bu günden sonrada ülkemiz eğitimine destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ve SANKO adına İhsan Akyol tarafından "SANKO Aladağ Anadolu Lisesi"nin protokolü imzalandı. 

İmza töreninde Adana’da ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili de hazır bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.