ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

89. Yılında Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıl dönümü düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.  
89. Yılında Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

89. Yılında Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

 

        Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıl dönümü düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. İlk olarak Valilik Makamında başlayan törende Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, tebrikleri kabul etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları İstasyon Meydanı´nda düzenlenen törenlerle devam etti.

        Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş burada Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Sezai Bostancı ile birlikte tören geçidine katılanların ve halkın bayramını kutladı.

        Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, törende yaptığı konuşmada, bütün şehit ve gazilerin, isimli ve isimsiz tüm kahramanların aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğin söyledi.

       Cumhuriyetin, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edildiğinde, olmaz denilenin başarıldığının kanıtı olduğunu belirten Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş; "Milletimiz ne mutlu ki Cumhuriyetimizi demokrasi ile de taçlandırarak, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefinde büyük mesafeler almıştır. Artık hedefimiz ülkemizi çağdaş dünyanın da ilerisine taşımaktır. Bu hedefe de birbirimizle uğraşarak, laf üreterek değil, ancak çalışarak, dürüstlükten taviz vermeden çalışarak, her zamankinden daha çok çalışarak ulaşabiliriz. Cumhuriyetimizin 100. yılına geldiğinde güçlü demokrasisi, dev ekonomisi, birlik ve beraberliğini daha da pekiştirmiş, devlet, millet kaynaştırmasını arttırmış yapısıyla Türkiye´nin dünyada hak ettiği yere geleceğine inanıyorum" dedi.

       Milli hedeflere ulaşmak için ihtiyaç duyulan gücün İstiklal Mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunda gizli olduğunu söyleyen Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş; "İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün de önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Bugün bu anlamlı günde Atatürk´ün en büyük eserim dediği  Cumhuriyetin ve demokrasinin yüce değerleri etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenerek, bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan bu yüksek değerlerimize daha gür bir sesle sahip çıkarak, milletçe tek yürek olarak, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içerisinde olan şer ve nifak odaklarına bir kez daha en güzel cevabı veriyoruz. En zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini gösteren büyük bir millet olarak bu duygu birliğini koruduğumuz, kışkırtma ve tahrikler karşısında birbirimizden şüphe duymak yerine birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz sürece şer ve nifak odakları amaçlarına asla ulaşamayacaktır" dedi.

      Daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibi tarafından gösteri sunuldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Atatürk ve Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

       İstasyon Meydanı´ndaki kutlamalar, geçit töreninin ardından sona erdi.

 

hı

hı

hı

hı

hı

hı

hı

hı

hı

hıo

hıo

hıo

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.