ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin Yeni Hizmet Binası Açıldı

      Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.    
Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin Yeni Hizmet Binası Açıldı

Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin Yeni Hizmet Binası Açıldı

       Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

       Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Merkez Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi, Baysan İş Merkezi´ndeki programa katılan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, gerçek anlamda sivil toplumun özüne sözüne uygun çalışan ´gönüllü´ bir kuruluşun yeni hizmet binasının açılışının mutluluğunu paylaştığını söyledi. Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği´nin çalışmalarından övgüyle bahseden Valimiz Hüseyin Avni Coş,kuruma emek veren herkese teşekkür etti. Toplumda çok fazla ´bilinmese, alkışlanmasa da´ bu çalışmaların çok önemli olduğunun altını çizen Coş, "İnsana ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yatırım yapılıyor. Her biri ciddi bir madden keşfetmeye benziyor. Bu denli istikbalimiz için kıymetlidir. Her çocuk bir dünyadır; onların eğitimine yardımcı olabiliyorsanız ne mutlu sizlere."dedi. Sivil toplum kuruluşlarının bu tür faaliyetlerine her türlü katkısı sunmaya hazır olduklarını dile getiren Coş, çocukların daha güzel bir Türkiye´de yaşaması için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamasını istedi. 

       Valimiz Hüseyin Avni Coş,şöyle devam etti: "Bunu yaparsak zaten varlık gayemize de hizmet etmiş oluruz. Sizler bu hususta topluma örnek olacak bilinç seviyesinde insanlarsınız. Bu bilincinizi de aksiyonunuzla topluma yansıttığınızı biliyorum. Bundan ötürü sizlere iftihar ediyoruz. Eğitim Gönüllüleri Derneği´ne her konuda yardımcı olmayı asli vazifelerimizden birisi olarak mütalaa ediyoruz."

        Adana Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Şahin Sedat Ergünay ise öğretmen, öğrencilere yönelik çalışmaların yanı sıra kentin sosyal–kültürel hayatında etkin rol oynadıklarını kaydetti. Bugüne kadar Avrupa Birliği (AB), SODES, İçişleri Bakanlığı gibi bir çok kurumun proje yarışmalarına katıldıklarını açıklayan Ergünay, şehrin göç alan bölgelerindeki risk altındaki ailelere dönük eğitim aktiviteleri gerçekleştirdiklerini vurguladı. Ergünay, "Bir takım sorunlu mahallelerdeki öğrenci ve anne–babaların eğitimi üzerinde ısrarla duruyoruz. Buralardaki problemleri çözdüğümüz takdirde milli birlik ve beraberliğimiz daha sağlam hale gelecektir. Bu da ülkemiz ve insanlık adına çok önemli işlere imza atmamız demektir." şeklinde konuştu. 

       ´Kardeş Aile Projeleri´ ile 300´ün üzerindeki aileyle devamlı diyalog halinde olduklarına işaret eden Şahin Sedat Ergünay, Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) hayatını anlatan "Efendimizin Nurlu Hayatı" adlı kitabın okunması amacıyla "Ailemle O´nu (SAV) Okuyorum" adı ile yarışma düzenlediklerini bildirdi. ´Liseliler ve yetişkinler´ diye iki kategoride Nisan ayında yapacakları sınavda ilk üçe giren öğrenci ve velileri "cep telefonu, mini tablet, dizüstü bilgisayar, umre, yurt dışı gezisi ve Asya Termal Otel´de tatil ile ödüllendireceklerini hatırlatan Ergünay, halkın yarışmaya büyük ilgi göstermesini beklediklerini aktardı. Ergünay, maddi durumu zayıf öğrencilere burs sağladıklarını sözlerine ekledi. 

       il Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Ulaştırma Bölge Müdürü Naci Serter, Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile çok sayıda okul müdürü ve öğretmen katıldığı organizasyonun sonunda Dernek Başkanı Şahin Sedat Ergünay, günün anısına Valimiz Hüseyin Avni Coş´a plaket takdim etti.

 

gwrg

gwrg

gwrg

gwrg

gwrg

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.