ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Fen Lisesi’yiz Çalışıyoruz

  İl Milli Eğitim Müdürümüz, akşam saatlerinde Adana Fen Lisesi’ne şube müdürleri ile birlikte ziyarette bulundu. Öğrencilerle sohbet ederek, özgür düşünmeleri ve büyük düşünmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. 
Adana Fen Lisesi’yiz Çalışıyoruz

Adana Fen Lisesi’yiz Çalışıyoruz 

       İl Milli Eğitim Müdürümüz, akşam saatlerinde Adana Fen Lisesi’ne şube müdürleri ile birlikte ziyarette bulundu. Öğrencilerle sohbet ederek, özgür ve büyük düşünmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.  

        Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Akgül, Hediye Titiz, Ali Bilgiç,Ali Ataş katıldı. 

        İl Milli Eğitim Müdürümüz, Okul Müdürü Gaffar Dağdaş’tan okul ile ilgili bilgiler aldı. Sınıfları gezerek öğrencilerle tanıştı. Yemekhane salonunda öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerin ufuklarının açık olması ve büyük düşünmeleri için dünya çapında başarı yapmış önemli insanlarla söyleşi yapmalarını ve onlarla organik bağ kurmaları gerektiğini belirtti. Öğrencilere bilim adamlarının hayat hikâyelerini okumalarını söyledi. Bilim adamların en iyi ve en lüks okullarda okumadıklarını belirterek fen lisesi öğrencilerinin ders çalışmadan başka sosyal anlamda kendilerini geliştirmeleri ve iletişim konularında da çok etkili olmaları gerektiğiniifade etti. 

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, “Meslek seçimlerinizin ne olduğu önemli değil,  hangi hayaller peşinde koştuğunuz önemlidir. Emsallerinizin içerisinde iyi bir yerdesiniz. İlerisi için panik ve sıkıntıya düşmeyin her şey test çözmek değildir.  Sosyal, kültürel, iletişim ve spor alanlarındada başarı sağlayın. Bu ülkenin sizin yapacağınız çalışmalara ihtiyacı var. Öyle hayaller kurun, düşünün ki diğer ülkelerdeki akranlarınız bile öyle şeyler düşünmesin. Hayallerinizin peşinden koşun, basit şeylerin peşinden koşmayın. Sıradan insanlar değilsiniz, ülkemizin geleceği sizsiniz, ülkemizin geleceği sizlerin elindedir. Sizlere güveniyorum, sizleri seviyorum, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

        İl Müdürümüz ayrıca öğrencilerin ufuklarını açmak için öğrencilere çeşitli hikayeler anlattı.

 

dfjnd

dfjnd

dfjnd

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.