ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından başlatılan Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi(ODAK) Projesi kapsamında okullarımız karşılıklı işbirliği için kurum, kuruluş, hayırsever ve sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzaladı.
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden

 Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından başlatılan Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi(ODAK) Projesi kapsamında okullarımız karşılıklı işbirliği için kurum, kuruluş, hayırsever ve sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzaladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan ODAK Projesi kapsamında kentteki tüm okullarımız, karşılıklı işbirliği için kurum, kuruluş, hayırsever ve sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzaladı. Seyhan Kültür Merkezi´nde düzenlenen tören, Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisiyle başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, proje hakkında bilgi vererek; “Ekip arkadaşlarımla beraber fırsatlarımızı değerlendirerek ilimizde eğitimin niteliğini her alanda nasıl geliştirebiliriz diye düşünürken, Sayın Valimizin fikirleri ve talimatlarını da alarak böyle bir çalışma yaptık" diye konuştu.

Okullarda çalışma ve inceleme yaparak durum tespiti yaptıklarını belirten Akpınar; “Kentte bir araya geldiğimiz isimlerle eğitimi geliştirmeye yönelik görüşmeler yapıyoruz. İlimizde okul yapımı ve eğitimin her alanında STK’larımızın, hayırseverlerimizin ve toplumumuzun bu konuda istekli olduğunu görüyoruz. Bir yönlendirme ve iletişim kurulduğu sürece bize katkı sunacaklarını düşünüyoruz. Bu projenin okullarımızın gerek fiziki alanlarında gerekse eğitimde niteliğin arttırılmasına yönelik birçok olumlu katkı sunacağını düşünüyoruz. Projemiz kapsamında ilimizdeki her okul, bir kamu kuruluşu,  sivil toplum örgütü, bir hayırseverimiz veya resmi kuruluşla işbirliği protokolü yapacaklar. Eğitim sadece bizlerin gayreti ile gelişim gösterecek bir alan değil. Gelin bize yardımcı olun, okulları birlikte yönetelim, bize destek verin.” dedi.

Akpınar, STK´lar ile okulların bütünleşeceğinin, bu projede okullardaki eğitim performansını artıracak denetimler yapılacağını, tüm öğrencilere ortak sınav uygulanacağını ve klasik denetim dışında doğrudan performansa yönelik çalışmalarda bulunacaklarını ifade etti.

Proje kapsamında sembolik olarak 35 okul müdürü, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin de aralarında bulunduğu çeşitli kurum temsilcileriyle protokole imza attı. Okulların her açıdan desteğe ihtiyaç duyduğunu anlatan Valimiz Sayın Mustafa Büyük, "Özellikle birer okulu sembolik olarak da olsa kurumlarla bağlantılı hale getirerek orada daha farklı, daha genel değerlendirmelerin ötesinde, spesifik çalışmalar yapmalarına da fırsat vermek için böyle bir çalışma yapıldı. Hayırlı olmasını diliyorum. Ben bu projeyi çok önemsiyorum. Bu projenin takipçisi olacağım."dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.