ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Örnek Proje: Eğitim Engel Tanımaz

    Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali SELAMET, Çukurova Kalkınma Ajansı´na sunulmak üzere hazırlanan "Eğitim Engel Tanımaz" projesi kapsamında Dünya Sakatlar Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret etti.
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Örnek Proje: Eğitim Engel Tanımaz

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Örnek Proje: Eğitim Engel Tanımaz

         Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali SELAMET, Çukurova Kalkınma Ajansı´na sunulmak üzere hazırlanan "Eğitim Engel Tanımaz" projesi kapsamında Dünya Sakatlar Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret etti. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Dünya Sakatlar Derneği ve Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlamış olduğu proje kapsamında Adana´da eğitimin önündeki ´engeller´ bir bir ortadan kalkıyor. Bu proje 38 ilkokula engelli rampası ve engelli wc´ si yapımını aynı zamanda bu kapsamda verilecek bir dizi eğitim ve seminerleri içeriyor.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz önceki yıllarda engellilere olan bakış açısının oldukça sıkıntılı olduğunu hatta birçok ailenin engelli çocuklarını gizlediklerini, bu sebeple de engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayattan soyutlandıklarını dile getirdi. Son yıllarda devletimizin ve sivil toplum kuruluşlarının engellilerimize yönelik projeleri sayesinde bu algının büyük oranda değiştiğini, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da engellilerimizin eğitime daha kolay ve daha kaliteli ulaşabilmeleri için yoğun çaba sarf ettiklerini, bu projenin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Dernek temsilcilerine eğitim öğretim camiası olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Engelli vatandaşlarımızın eğitimine yönelik çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ederek başarılar diledi. Bu projeyi hazırlayan Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürüne teşekkürlerini iletti.

tyl

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.