ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ temsili Vali Gaye ŞİMŞEK’e koltuğunu bıraktı.

Adana´da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Kapsamında Meryem Mehmet Kayhan İlköğretim Okulu 5´inci sınıf öğrencisi Gaye ŞİMŞEK temsili olarak Vali Hüseyin Avni COŞ´un koltuğuna oturdu.
Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ temsili Vali Gaye ŞİMŞEK’e koltuğunu bıraktı.

Adana´da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Meryem Mehmet Kayhan İlköğretim Okulu 5´inci sınıf öğrencisi Gaye ŞİMŞEK  temsili olarak Vali Sayın Hüseyin Avni COŞ´un koltuğuna oturdu.

Adana´da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında  ilköğretim okulu öğrencisi temsili olarak Vali Sayın Hüseyin Avni COŞ´un koltuğuna oturdu. Valilik makamında gerçekleştirilen etkinlikte, Vali Sayın Hüseyin Avni COŞ´un koltuğuna Meryem Mehmet Kayhan İlköğretim Okulu 5´inci sınıf öğrencisi Gaye ŞİMŞEK kısa süreliğine olsa da Valilik makamına oturmanın heyecanını yaşadığını, gelecekte vali olmak istediğini belirten Şimşek, ´´Bir günlüğüne de olsa bu makama oturduğum için çok mutluyum´´ dedi

Çocuk Vali Şimşek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın Atatürk tarafından bütün dünya çocuklarına armağan edildiğini söyledi. Çocuklarını önemseyen toplumun yarınını da önemseyeceğini ifade eden ŞİMŞEK, ´´Bir ulus ancak çocuklarına verilen sevgiyle yaratılır. Bugün burada ulus adına oturma hakkını elde ediyorum. Bu hak yarınımı önemseyen Mustafa Kemal´in alın teri sayesindedir. Bunun değerini bilerek bu makama oturuyorum´´ dedi. Orman Bölge Müdürlüğünü arayan ŞİMŞEK, yaz aylarında artış gösteren orman yangınlarına karşı tedbirlerin alınmasını ve her an hazırlıklı bulunulmasını isterken, makamda hazır bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet´ten il genelinde ikili eğitim yapılan okullarda tekli eğitime geçilmesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi. Vali COŞ ise valililiğin göründüğünün aksine zor bir iş olduğunu belirterek, küçük öğrenciye okul hayatında başarılar diledi.

Konuşmalarında ardından Vali Sayın Hüseyin Avni COŞ, Gaye ŞİMŞEK´e çeşitli hediyeler verdi.

Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ temsili Vali Gaye ŞİMŞEK8217e koltuğunu bıraktı.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.