ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana’da Çukurova 8. Kitap Fuarı Büyük İlgiyle Açıldı

Adana´da, 250 Katılımcı Yayınevi ve Sivil Toplum Kuruluşunun Katılımıyla, 60 Kültür Etkinliğine Ev Sahipliği Yapacak Olan Çukurova 8. Kitap Fuarı, Yoğun Katılımla Açıldı.
Adana’da Çukurova 8. Kitap Fuarı Büyük İlgiyle Açıldı

 Adana’da Çukurova 8. Kitap Fuarı Büyük İlgiyle Açıldı 

Adana´da, 250 Katılımcı Yayınevi ve Sivil Toplum Kuruluşunun Katılımıyla, 60 Kültür Etkinliğine Ev Sahipliği Yapacak Olan Çukurova 8. Kitap Fuarı, Yoğun Katılımla Açıldı. 

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılışa Valimiz Sayın Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda yazar, akademisyen, yayınevi temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 

Açılışta konuşan TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan, her yıl ziyaretçileri artan kitap fuarlarının, okur sayısının artmasıyla birlikte kitaba olan ilginin de artmasını sağladığını dile getirdi. 

´Türkiye´de kitap okunmuyor´ kanısına karşı çıkan Hızlan, “Biz daima kâğıt kitaplarla bir okur çoğunluğu olduğunu söylüyoruz. Bir de Türkiye´de e-kitap meselesi var, genç kuşak onları da okuyor. Türkiye´de kitap okunmadığı fikrinin bence pek geçerliliği yok. Bu, dilimize yapışmış ve doğru olmayan bir söz. Çünkü teknoloji, sadece belli yerlerden değil ama çeşitli kaynaklardan da kitaba ulaşılmasını sağlıyor” diye konuştu. 

Valimiz Sayın Mustafa Büyük ise konuşmasında, “Bu gün ayrı bir mutluluğu ve heyecanı hep beraber yaşıyoruz. Adanalılar olarak kültürle, sanatla ve edebiyatla iç içe çok önemli bir faaliyeti, seçkin temsilcilerle birlikte Çukurova 8. Kitap Fuarı’nın güzelliğini hep birlikte yaşayacağız. Kendi adıma gerçekten heyecan duyduğum, mutluluk duyduğum ve çevre illerdeki dostlarımızı davet ettiğimiz bir kitap fuarının ilimizde açılmasından gurur duydum. Birçok fuar etkinliklerine zaman zaman katılıyoruz, ancak kitap fuarına katılmak çok ayrıcalıklı bir durumdur” dedi. 

Vatandaşların fuarların değerlerini bilerek karşılamaları temennisinde bulunun Valimiz Sayın Büyük, her sene kitap fuarına ilginin attığını gördüklerini ve herkesin kendine göre bir kitap bulabileceğini söyledi. 

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Mustafa Büyük ve diğer protokol üyeleri tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi. 

Açılışın ardından Valimiz Sayın Büyük, fuardaki tüm stantları tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı. 

İmza günleri, konferans, panel, söyleşi gibi 60 etkinlik gerçekleştirilecek olan fuar, 18 Ocak´a kadar açık kalacak.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.