ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana’da İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlanıyor

    2012 – 2013 Eğitim Öğretim Yılı Başladı      
Adana’da İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlanıyor

Adana’da İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlanıyor 

2012 – 2013 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

 

          Adana´da, 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. 

          "İlköğretim Haftası" kutlamaları kapsamında Atatürk Parkı´nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı´na çelenk konup, saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu. Ardından İsmail Hazar İlkokul ve Ortaokulu´nda ise konuşmalar yapıldı ve sınıflar gezildi. 

          Törene Milli Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı ve Bakanlık Temsilcisi Orhan Ergün, Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, AK Parti Milletvekili Fatoş Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı ve çok sayıda veliler ile davetliler katıldı. 

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet törende yaptığı konuşma’da “Sizleri başarılı görmek, bizlerin her zaman en büyük arzusudur. Sizler de aldığınız eğitimin yanında, bütün bilgi kaynaklarını kullanarak kendinizi geliştirmeli ve sizin uzatacağınız eli bekleyen insanları unutmamalısınız. Milletimize ve insanlığa faydalı olmayı temel hedef seçmelisiniz. Unutmayınız ki, gerçekleştireceğiniz büyük hedefler, en az siz, aileniz ve milletimiz kadar bütün insanlığın hayatını güzelleştirecektir. Öğrencinin başarısında en belirleyici unsur öğrencinin kendisidir. Sizlerden ricam,okullarımıza, yöneticilerimize ve öğretmenlerimize güvenin. Onlar öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için cansıparene çalışıyor. En iyi okul, çocuğun evine yakın okuldur.Öğretmenlerimizin çocuklarınızın daha iyi yetişmesinden başka amacı ve sevinci olamaz. Öğretmenlerimizi karşınızda değil, yanınıza hissediniz. Bu süreçte öğretmenlerimizin en az sizin kadar çocuklarınızın elinden tutacağından emin olun. Yönetici ve öğretmenlerimizi etik olmayan isteklerle lütfen baskı altına almaya çalışmayınız. Fiziki mekânlarında eksikliği bulunan okullarımızın eksikliklerini sizlerin de destekleriyle en kısa sürede giderecek ve bütün okullarımızın standartlarını yükselteceğiz. İlköğretim haftanızı kutlar, yeni öğretim yılının başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere yönetici ve velilerimize hayırlar getirmesini, sağlıklı, huzurlu, güvenli ve başarılı geçmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.” diye konuştu. 

           Milli Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı ve Bakanlık Temsilcisi Orhan Ergün’ünde konuşmasında, "Velilerimizin gönülleri bu sene rahat olsun. Bu sene çocuklarımız ilk defa öğrenci odaklı, başarı odaklı bir sistemle eğitim öğretim alacaklar. Bunu bir avantaj olarak değerlendirin" dedi. İdeolojik tartışmaların bir tarafa bırakılması gerektiğini anlatan Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bilim adamlarının özellikle de psikologların söylediği ve ispatlanmış, bilim kitaplarında da yer alan bilgilere göre çocukların zeka ve kişilik gelişimleri 0-1 yaş arasında oluyor. Bir başka görüşe göre çocukların zeka, zihinsel ve kişilik gelişimi 0-3 yaş arasında tamamlanıyor. Bilim adamları bu gelişimin en fazla 0-6 yaşta tamamlandığını söylüyor. Biz bu gerçeklikten hareket ederek çocuklarımızı eğitimden uzaklaştırma veya geç başlatma durumuna düşmemeliyiz. Kamuoyunda ´66 aylık ve 84 aylık çocuk aynı sınıfta okur mu´ diye tartışıldığına değinen Ergün, "Değerli arkadaşlar ben birleştirilmiş sınıfta okuyan bir öğrenci, birleştirilmiş sınıfı okutan bir öğretmenim. Son 10 yılda milli eğitim bakanlığı öğrencilerimizin daha iyi fiziki ortamlarda daha uygun sınıflarda eğitim öğretimini sürdürmesi için 181 bin dersliği eğitim öğretim hizmetlerine sunmuştur. Bu 181 bin derslik cumhuriyet tarihinde bu güne kadar yapılan dersliklerinden üçte birinden fazlasını oluşturmaktadır. Hükümetimiz yavrularımız daha hijyenik ortamda, daha rahat sınıflarda ders yapsınlar diye son 7 yılda en büyük bütçeyi milli eğitim bakanlığına ayırmaktadır" diye konuştu. 

          Konuşmaların ardından sınıflar gezildi. Girdiği sınıfta minik öğrencilerle sıraya oturan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet öğrencilerle tek tek ilgilendi.

 

jujujujujujujujujufdj

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.