ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana´da 2011–2012 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Denetmenleri Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Eğitim Denetmenleri yılsonu toplantısı yapıldı. 2011-2012 eğitim öğretim yılı değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı Sıtkı Kulak İlköğretim Okulu çok amaçlı toplantı salonunda düzenlendi.
Adana´da 2011–2012 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Denetmenleri Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı.

Adana´da 2011–2012 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Denetmenleri Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı

    Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Eğitim Denetmenleri yıl sonu toplantısı yapıldı. 2011-2012 eğitim öğretim yılı değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı Sıtkı Kulak İlköğretim Okulu çok amaçlı toplantı salonunda düzenlendi.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Adana Eğitim Denetmenleri Başkanı Ülkü Aydoğan, verimli bir yıl geçirdiklerini söyleyerek “İlimizde, denetmenlerce öğretim yılı başından bu yana 350 kadar ön inceleme yapıldı. Ön incelemenin, önceliğinin olması nedeni ile denetmenler diğer asli görevlerini yapmakta zaman bulamamaktadırlar. Bu konunun önümüzdeki eğitim öğretim yılında çözüleceğini ümit ediyorum. Başka ilçelerdeki memurlar hakkında yapılan ön incelemelerde, denetmenlerimizce tamamlanan ön inceleme, ilimizin en uzak ilçesi bile olsa oraya teslim edilmesi isteniyor. Bu bizi zaman ve yaptığımız görev açısından üzüyor.

    Adana eğitim denetmenleri başkanlığında dokuz grup görev yapmaktadır. Ama genelde gruplar 7-8 kişilik sayılarla görev yaptı. Suretle devamsızlık, dynet, adey,iks gibi projelerin uygulanıp uygulanmadığı yerinde denetlendi. Rehberlik, düzeltme ve geliştirmeye ağırlık verildi. Ancak önümüzdeki yılda bu konuda yapılan eksikliklerin daha ciddi üzerinde durulacaktır. Devamsızlık konusunda öğrencilerimizin okula kazandırılması için denetimlerimizi sıklaştıracağız. Yıl içerisinde orta öğretim kurumlarının programları ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapıldı. Bizlerinde orta öğretim kurumlarının programlarını incelememiz gerekmektedir. En azından felsefesi nedir? Vizyonu nedir? diyerek orta öğretim kurumlarının ders programlarının incelenmesi gerekir. Öğretmenevleri ile ilgili bilgi birikimi olan arkadaşlarla paylaşım toplantıları yaptık. Bu eğitim öğretim yılını iyi ve verimli geçirdik. Teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

    İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, “Huzurlu ve mutlu bir yıl geçirdiğimiz için bütün arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğitimin 12 yıla çıkması nedeni ile müfettişlere daha fazla iş düşecek,  öğretmenlerimizle paylaşımlarımız daha da artacak.

    Şubat 2012’de ilimizdeki verilere göre, Adana’da 15-59 yaş arası 77820 okuma -yazma bilmeyen vatandaşımız var. Artık ülkemizde okur-yazar olmayan vatandaşlarımız kalmayacak" dedi.

          Toplantı denetmenlerin  görüş alışverişleri ile son buldu.

 

a

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.