ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana?da İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlanıyor

Adana´da, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. 
Adana?da İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlanıyor

 

           2013-2014 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Yüreğir TOKİ Köprülü İlkokulu–Ortaokulu´nda tören düzenlendi. 

Düzenlenen açılış törenine Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, kamu-kurum ve kuruluşlarınınn temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ve öğrencilerin şiir okumasının ardından, törende konuşan Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Türkiye’deki okulların teknolojik olarak, dünyanın önemli ülkeleri arasına girdiğini ifade etti. 

Geçmiş yıllarda 80–90 kişilik sınıflarda eğitim verildiğine dikkat çeken Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, bugünün Türkiye´sinde sınıf ortalamasının 35´lerde olduğunu, bunun 25´lere indirmeyi hedeflediklerini söyledi. 

 Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ise,  geleceğin teminatı olan çocukların en iyi şekilde yetişmesi için milli eğitim, öğretmen ve velilerle işbirliğinin artarak devam edeceğini ifade edip, "İldeki 500 bin öğrenci, 22 bin öğretmen ve yüz binlerce velinin desteğiyle bu çocuklarımızın devralacakları hizmet bayrağını daha yukarılara çıkarabilmek için gerekli altyapıyı hep beraber oluşturacağız. Bu önemli ve kutsal görevi başarmak için yorulmak bilmeden, engel tanımadan, gece–gündüz demeden çalışacağız." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet törende yaptığı konuşmada “Sevgili Öğrencilerimiz! Bütün çabamız, sizlerin geleceğe daha iyi hazırlanmasıdır. Sizlerin, sadece ülkemizde değil, dünyanın neresinde olursa olsun, akranlarınızla çok kolay rekabet edebilecek yeterlilikte yetişmenizi ve yetiştiğiniz toplumun milli ve manevi değerleri ile bezenmenizi sağlamaktır. Bunun için her türlü tedbiri aldık, almaya da devam edeceğiz. Bütün imkânlarımızı, ülkemizi geleceğe başarıyla taşıyacak ve ülkemizi şu an bulunduğu yerden çok daha yukarıları taşıyacak altın bir nesil yetiştirmek için seferber etmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, eğitim yöneticilerimizin ve velilerimizin İlköğretim Haftası’nı kutluyor, eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı geçmesini diliyorum.” dedi. 

 

 Müdürümüz konuşmasının devamında," Bugüne kadar desteğini bizden esirgemeyen, gecenin saat birinde de olsa eğitime  zaman ayıran başta Sayın Valimize, Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik’e, Sayın Vekillerimiz Fatoş Gürkan, Necdet Ünüvar ve Mehmet Şükrü Erdinç ile il müdürlerimize, sivil toplum örgütlerinin değerli yöneticilerine ve hayırseverlerimize şahsım, öğrenci ve öğretmenlerimiz adına teşekkür eder, saygılarımı arz ederim.” diye  konuştu.  

 

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, yeni eğitim–öğretim için öğrencilerle birlikte ilk ders zilini çaldı. 

 

Sayın Valimiz, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve diğer protokol üyeleri daha sonra sınıfları ziyaret ederek, okula yeni başlayan miniklerle sohbet etti. Girdiği sınıfta minik öğrencilerle sıraya oturan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Düzenlenen törenin ardından Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, eğitim-öğretimin başlaması dolayısıyla öğrenciler ile birlikte okulun bahçesine fidan dikti. 

 

Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı. Adanada, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı.

  

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.