ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana´nın Kurtuluş Günü Düzenlenen Törenle Kutlandı

Adana´nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93´üncü yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Adana´nın Kurtuluş Günü Düzenlenen Törenle Kutlandı

 Adana´nın Kurtuluş Günü Düzenlenen Törenle Kutlandı 

Adana´nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93´üncü yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 

Atatürk Parkı´nda gerçekleşen törene Valimiz Sayın Mustafa Büyük, 6´ncı Mekanize Piyade Tümeni Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, bürokratlar, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 

Törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. İstasyon Meydanı´nda yapılması planlanan kurtuluş törenleri, havanın yağışlı olması sebebi ile Menderes Kapalı Spor Salonuna alındı. Buradaki törende günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Biz Adanalılar olarak; 19 Mayıs 1919´da Atatürk´e Samsun´a çıkma gücünü veren Adanalılardı diyebiliriz. Ecdadımızın verdiği mücadeleyi hafızamızda hep diri tutmalıyız. Bugün bağımsızlık mücadelemizi burada ifade ederken, unutmamamız gereken bir şey var ki; bu bağımsızlık mücadelesinde ağır bedel ödenmiştir" dedi. 

Birlik ve beraberlik mesajları da veren Sözlü, “Türkiye devletinin birliği, bütünlüğü aziz Türk milletinin şeref ve namusudur. 5 Ocak bunu bize bir kez daha hatırlatmıştır.” şeklinde konuştu. 

Valimiz Sayın Mustafa Büyük, Bayrağı Öptü 

Konuşmaların ardından ´Atatürk´ün Mücahitlerinden Adana´ya´ isimli bayrak, bisikletli sporcular tarafından spor salonuna getirilerek Valimiz Sayın Mustafa Büyük´e teslim edildi. Bayrağı teslim alan Valimiz Sayın Mustafa Büyük, öpüp alnına koydu. Daha sonra tekvando, jimnastik gösterileri ile halk oyunları sergilendi.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.