ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana´ya Atanan 392 Öğretmen Uyum Eğitimi Alıyor

  Milli Eğitim Bakanlığı´nın Eylül ayında yaptığı öğretmen atamalarında Adana’ya atanan 392öğretmen uyum eğitimlerine başladı.  
Adana´ya Atanan 392 Öğretmen Uyum Eğitimi Alıyor

 Adana´ya Atanan 392 Öğretmen Uyum Eğitimi Alıyor 

          Milli Eğitim Bakanlığı´nın Eylül ayında yaptığı öğretmen atamalarında Adana’ya atanan 392öğretmen uyum eğitimlerine başladı. 

          Seyhan Sabancı Kız Teknik Meslek Lisesi´nde verilmeye başlayan seminerlerde mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için mesleki alanda ve bölgeyle ilgili çeşitli bilgiler veriliyor. Düzenlenen eğitim seminerinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ; " Yeni sistemde yetişmiş genç öğretmenlerle bir arada olmaktan ve çalışmaktan derin bir haz aldığımı belirtmek istiyorum. Yarın daha uzun bir süre birlikte olacağız. Bende duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Adana İl Milli Eğitim Müdürünüz olarak devamlı yanınızda olacağım, bir takım, bir aile ortamı içerisinde Adananın katma değerini yükseltmek adına çalışacağımızı, gayret edeceğimizi düşünüyorum. Bu dönemde tekrar aramıza hoş geldiniz hayırlı uğurlu olsun. Kendinizde il dışından gelen arkadaşlarımızda kendilerini yalnız hissetmesinler. Şu an yeni eğitim öğretim yılının başı benim yoğun bir çalışmam var. Daha sonra ki sürelerde toplantı ve seminerlerde bir araya gelme fırsatı bulacağız hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

           Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen kadrolarına ilimize 392 öğretmen ataması yapılmıştır. Mesleğe ilk defa atanan aday öğretmenlerden pek çoğu alışık olmadıkları coğrafi, kültürel ve sosyo ekonomik şartlarda karşı karşıya kalabilmekteler. Bu olumsuz etkinin azaltılarak mesleğe daha bilinçli ve Umutlu başlamalarını sağlamaya yönelik olmak üzere adaylık eğitim sürecinin başlamasından önce, bu süreci destekleyici bir uyum eğitimine alındılar. Uyum eğitiminin amacı mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize moral motivasyon kazandırmak, ilimize yeni gelen öğretmenlere çevrenin sosyal, ekonomik, coğrafi, kültürel, tarihi özellikleriyle birlikte öğretmenlik mesleğinin önemi hakkında bilgiler verilmektedir. Eğitimler uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim şeklinde yapılmaktadır. Bakanlığımızın faaliyete geçirdiği e-konferans sistemiyle Milli Eğitim Bakanımız Sayın ÖMER DİNÇER´in konuşmalarıyla başlayan eğitimde eğitim 5 gün sürecektir. Uzaktan eğitimler bakanlığımızın kurmuş olduğu e-konferans sistemiyle yapılmakta ve bakanlığımızın belirlediği öğretim görevlilerinin sunumlarıyla yapılmaktadır. Yüz yüze eğitim ise Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen öğretim görevlileri tarafından verilmektedir. Uzaktan eğitimlerde öğretmenlik mesleği ile ilgili bilgiler aktarılırken, yüz yüze eğitimde ilimizin sosyal, ekonomik, coğrafi, kültürel, tarihi özelliklerinin yanında Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşların tanıtımı yapılacaktır. Yeni atanan öğretmenlere uzaktan ve yüz yüze eğitim seminerleri uzmanlar tarafından 12- 16 Eylül 2012 tarihine kadar verilecek.

o

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.