ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aladağ’da Daha İyi Bir Eğitim için Umudumuz ve İnancımız Her Zaman Yüreğimizde Yaşayacaktır

Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali SELAMET,  Aladağ ilçesinde bir dizi temaslarda ve incelemelerde bulundu.
Aladağ’da Daha İyi Bir Eğitim için Umudumuz ve İnancımız Her Zaman Yüreğimizde Yaşayacaktır

Aladağ’da Daha İyi Bir Eğitim için Umudumuz ve İnancımız Her Zaman Yüreğimizde Yaşayacaktır 

          Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali SELAMET, 12 yıllık zorunlu eğitim ile ilgili uygulamalarını, okul ve kurumlarımızın durumlarını yerinde görmek, eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi almak, yeni eğitim anlayışı ile ilgili paylaşımlarda bulunmak, sorunları yerinde tespit edip çözüm yolları aramak, yöneticilerimize rehberlik yapmak, öğretmenlerimizin motivasyonlarını ve adanmışlıklarını üst seviyeye çıkarmak amacıyla yaptığı ilçe ziyaretleri çerçevesinde Aladağ ilçesinde bir dizi temaslarda ve incelemelerde bulundu.

          İl milli eğitim müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimizle birlikte Aladağ Boztahta İlkokulu’nda karşılanan İl Müdürümüze çalışmalar hakkında bilgi verildi.

         Aladağ Boztahta İlkokulu girişinde Okul Müdürü Ethem Kılıç ile öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Müdürümüz ile  Hayırsever İşadamı  Hacı Nazım Turgut, Darendeliler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından  yazı tahtası bağışı  kabul törenine katıldı. İl Müdürümüz Mehmet Ali Selamet “Hayırseverimize eğitim camiasına yapmış olduğu katkılarından ötürü bir kez de sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. İhtiyaç duyduğumuz her an çocuklarımızın geleceği adına yanımızda olmanız mutluluk vericidir.”dedi. Müdürümüz öğrenciler tarafından büyük bir coşku ve sevinç ile alkışlandı.

        Öğrencilerin yazdıkları şiirleri okumaları  ile hayırseverimizin getirmiş olduğu hediyelerin öğrencilere dağıtılmasının  ardından kısa bir konuşma yapan hayırseverimiz Hacı Nazım Turgut törende şiir okuyan öğrencilere “Beni çok etkilediniz. İnşallah ileride memleket için daha güzel şiirler yazarsınız. Yazdığınız şiirlerde  Çanakkale ruhunu tekrar tekrar yaşatmakla beni çok duygulandırdınız. Bu okuldan ileride üniversiteyi kazanacak öğrencilerimize öğrenim bursunuz benden. Hepiniz Allaha emanet olun. Başarılarınızın devamını diliyorum.”dedi. Tören sonunda okul yöneticileri, öğretmenleri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

        Boztahta köyünden sonra Akören İlkokulu, Akören Lisesi öğretmenlerinin hazır bulunduğu öğretmenler odasında konuşan Müdürümüz, Aladağ’da olmaktan mutlu olduğunu, daha sık da gelmek istediğini belirtti. “Adana’dan buraya kadar Sayın Bakanımızın ve Valimizin selamlarını sizlere getirdik. Sizler kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyiniz. Bizler tüm gönlümüzle sizlerleyiz. Sizlerin derdi bizlerin derdi, sizlerin sorunu bizlerin sorunudur. Bugün öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek için buradayız. Bizim başarımızı belirleyecek en önemli kritik faktör öğretmenlerdir, sonra öğrenci, daha sonra da fizik ortamdır. Yarının garantisi yoktur. Bu günün değerini bilin. Öğrencileriniz sizlerin yolunu gözlüyor. Öğretmenlerimizi önemsiyoruz. Öğretmenlerimizi mutlu etmek, sorunlarına kısa sürede çözüm bulmak, onlara daha uygun fiziki ortamlar hazırlamak için uğraşıyoruz. Bu görevlerde bulunma nedenimiz öğrencilerdir. Yapılan her şey öğrencilerimiz içindir.” dedi. İlçeye yeni atanan öğretmenlerin ilçeye, okula ve mesleğe uyum sağlamada sorunları olup olmadığını tek tek soran Müdürümüz, onların Aladağ’da olmaktan mutlu oldukları yolundaki sözleri üzerine de memnuniyetlerini dile getirdi. Aladağ’da görev yapan öğretmenlerin genç, dinamik ve büyük bir enerjiye sahip olduklarını ve buradaki ekibin projeler konusundaki başarılarını görmekten mutlu olduğunu ifade etti.

        Aladağ  Kaymakamı  Tamer Kılıç tarafından da kabul edilen İl Milli Eğitim Müdürümüz başkanlığındaki heyete, Aladağilçesine ziyaretlerinden duyulan memnuniyet dile getirildi. Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş tarafından da son derece sıcak bir şekilde karşılanan heyete, Belediyenin eğitime verdiği katkı ve destekler hakkında bilgiler verildi.

        Aladağ ilçe merkezinden sonraBüyük Sofulu İlkokulu’nuziyaret eden Müdürümüz, okul da ve okulun yeni yapılan yemekhanesinde incelemelerde bulundu. Okul ziyaretinin ardından Gerdibi İlkokulu okul inşaatında incelemelerde bulunan müdürümüz ilçe milli eğitim müdüründen inşaat hakkında bilgiler aldı.

        Tekrar Aladağ’a dönülüp Sinan Paşa İmam Hatip Ortaokulu, Sinan Paşa Yatılı Bölge Orta Okulu ve Pınar Madencilik Lisesi’ne ulaşıldığında, karanlık bastırmıştı ve öğrenciler etüt için sınıflarına girmişti. Okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Müdürümüze pansiyon girişinde müzik öğretmeninin şefliğinde keman korosu resitali verildi. Aladağ’ın ilk keman korosu vermiş olduğu müzik ziyafetiyle misafirlere duygu dolu anlar yaşattı.Etütte çalışan öğrencilerle sohbet eden Müdürümüz, öğrencilerin kutsal emanetler olduğunu, mesleki varlığımızın en önemli gerekçesi olarak öğrencilerimizi gördüğünü bir kez daha vurguladı.  Eğitimin toplumlar için öneminin giderek artığını belirten Müdürümüz, bilginin nasıl alındığı değil, bunların niteliğinin nasıl öne çıktığını söyledi. Hayat boyu öğrenme felsefesinin giderek tüm toplumlarda daha fazla yer etmeye başladığını bildirdi. Öğrenim sürecinden çok sonuçların önemli olduğunu dile getiren müdürümüz öğretmenler ile yaptığı konuşmada “Öğretmenlerimizden öğrencilerimize daha yakın ilgi göstermenizi istiyorum. Sevginin olmadığı yerde öğrenme de güçleşiyor.En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır. Sevgi varsa öğrenme de vardır. Bütün öğrencilerin beslenme, barınma, taşıma, eğitim ve diğer ihtiyaçlarının mevcut şartlarda en iyi şekilde karşılandığını görmek mutluluk vericidir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. Öğrencilerin hayal ettikleri her şeye ulaşacaklarını söyledi. Her öğrencinin yetenek ve becerilerinin farkında olmasını istedi. Bilgi teknoloji sınıfından öğrencilerin daha çok yararlandırılmasını istedi. Daha önce okullarda olduğu gibi burada da öğrencilere ve öğretmenlere e-posta adresini verdi. İsteklerini, dilek ve şikâyetlerini rahat yazabileceklerini belirtti.

         Yatakhaneleri tek tek gezen Müdürümüz, öğrencilerin wc ve banyolarını da inceledi. Ortamı uygun gören müdürümüz. Özellikle son sınıf öğrencileri için geç saatlere kadar ders çalışma imkânı ve ortamı sunulduğu görüldü. Pansiyon binasının zemin katında bulunan mutfak ve yemek salonunu da gezerek erzak deposunu, mutfak bölümlerini tek tek inceledi.

         Müdürümüz Aladağ ilçesinde görev yapan yönetici ve öğretmenlerimizin her birinin bir takım çalışması içinde, olumsuz koşulları nasıl bertaraf ettiklerine şahit olduklarını, bundan memnun kaldıklarını, emeği geçen bütün yönetici ve öğretmenlerimizi kutladıklarını ifade etti.

 srhsrhsrhsrhsrhsrhsrh

srh

srh

 

srh

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.