ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, dünyanın en prestjli organizasyonları arasında yer alan 12. Uluslararası Gastronomi Festivali İstanbul Mutfak günlerinin 3 farklı kategorisinde yarışan Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi okulu Yiyecek içecek Hizmetleri alanı ve Mutfak dalı Şampiyon öğrencilerini makamında ağırlayarak, gurur verici bir olay olduğunu ve başarılarından ötürü her birini tebrik etti.
Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar

Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, dünyanın en prestjli organizasyonları arasında yer alan 12. Uluslararası Gastronomi Festivali İstanbul Mutfak günlerinin 3 farklı kategorisinde yarışan Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi okulu Yiyecek içecek Hizmetleri alanı ve Mutfak dalı Şampiyon öğrencilerini makamında ağırlayarak, gurur verici bir olay olduğunu ve başarılarından ötürü her birini tebrik etti.

        İstanbul Beylikdüzü Tüyap kongre ve fuar merkezinde gerçekleştirilen ve aralarında Amerika, Belçika, Brezilya, Fransa, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Güney Kore’nin de bulunduğu 28 Ülkenin katıldığı dünyanın en prestijli organizasyonları arasında yer alan, 12. Uluslararası Gastronomi Festivali İstanbul Mutfak günleri’nde 3 farklı katagoride yarışan okulumuzun Yiyecek içecek Hizmetleri alanı, Mutfak dalı öğrencileri aşağıdaki ekipler ve dallarda 1 Dünya ikinciliği ve 2 Dünya Üçüncülüğü olmak üzere toplamda 7 madalya alarak okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Yarışma kategorileri ve  Kazanılan Derece

JP11-Yılın En İyi Lisesi Yarışması

Muhammet Fethi Turgut (12/C Sınıfı Öğrencisi)                             Silver (Gümüş Madalya)

Ömer Çalık                      (12/C Sınıfı Öğrencisi)                             Silver (Gümüş Madalya)

Hüseyin Gülşen Bozkuş(12/C Sınıfı Öğrencisi)                               Silver (Gümüş Madalya)

 

JP1- Lise Düzeyi Okullar Öğrenci Aşçı Balık Yarışması

Mansur Acertemel (12/C Sınıfı Öğrencisi)                                       Bronze (Bronz Madalya)

 

JPT1-Gençler Pratik Ekip Yarışması

İsmet Burak Özdemirbaş (12/C Sınıf Öğrencisi)                              Bronze (Bronz Madalya)

İbrahim Turhan (12/C Sınıfı Öğrencisi)                                            Bronze (Bronz Madalya)

Mansur Acertemel (12/C Sınıfı Öğrencisi)                                       Bronze (Bronz Madalya)

 

Takım Koçu: Ali Ramazan Arıcan (Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni)

Koordinatör Müdür Yardımcısı: Alp Karatay (Teknik Müdür Yardımcısı)

 


Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar
Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar

Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar
Aşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı KazandılarAşçılarımız Uluslararası Alanda Başarı Kazandılar

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.