ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk, Ebediyete İntikalinin 76. Yıl Dönümünde Adana´da Düzenlenen Törenlerle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete İntikalinin 76.  Yıl Dönümünde Adana´da Düzenlenen Törenlerle Anıldı.
Atatürk, Ebediyete İntikalinin 76.  Yıl Dönümünde Adana´da Düzenlenen Törenlerle Anıldı

Atatürk, Ebediyete İntikalinin 76.  Yıl Dönümünde Adana´da Düzenlenen Törenlerle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete İntikalinin 76.  Yıl Dönümünde Adana´da Düzenlenen Törenlerle Anıldı.

İlk olarak Atatürk Parkı’nda başlayan törene Sayın Valimiz Mustafa Büyük, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra mülki, askeri, adli erkân ile vatandaşlar katıldı.

Tören, Sayın Valimiz Mustafa Büyük ve protokol üyelerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Atatürk´ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´te sirenlerin çalmasıyla Saygı Duruşunda Bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilen Bayrak, yarıya indirildi.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenin ardından anma programı Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi´nde devam etti.

Sayın Valimiz Büyük, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Kongre Merkezi´nde açılan Atatürk fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

Daha sonra Atatürk´ün askeri kişiliği üzerine Topçu Kurmay Binbaşı Engin Türkmen´in konuşma yaptığı törende Yard. Doç. Dr. Erdem Çanak da, Atatürk´ün Adana anılarıyla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından 6. Mekanize Piyade Tümeni Bölge Bandosu, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Akademic Quartet Grubu ve Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü Halk Müziği Topluluğu, Atatürk´ün sevdiği şarkı ve türküler ile marşları seslendirdi.

Duygusal anların yaşanmasına neden olan konserin sonunda, dinleyiciler sahnedekileri uzun süre alkışladı.

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.