ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayşegül’ün Sevinç Gözyaşları

    Adana´da 17 yıl önce prematüre bebek olarak dünyaya gelen, 6 aylıkken annesini kaybeden, doktor babası tarafından terk edilince anneannesi tarafından büyütülen Ayşegül Yedigöz, Valimiz Hüseyin Avni Coş´a yazdığı mektuptan sonra Almanya´dan getirtilen özel gözlükleri teslim alırken sevinçten hem ağladı hem ağlattı.    
Ayşegül’ün Sevinç Gözyaşları

Ayşegül’ün Sevinç Gözyaşları

 

            Adana´da 17 yıl önce prematüre bebek olarak dünyaya gelen, 6 aylıkken annesini kaybeden, doktor babası tarafından terk edilince anneannesi tarafından büyütülen Ayşegül Yedigöz, Valimiz Hüseyin Avni Coş´a yazdığı mektuptan sonra Almanya´dan getirtilen özel gözlükleri teslim alırken sevinçten hem ağladı hem ağlattı. Ayşegül Yedigöz´ün 17 yıllık görme özlemi, Adana Valiliği´nde mutluluk gözyaşları ile son buldu. 

            Ne olduysa İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in pansiyonları gezmeye karar vermesinin ardından oldu. Adana Kız Lisesi pansiyonuna giderek burada öğrencilerle sohbet etti. Ayşegül sohbete katılmayıp bir köşede sadece oturdu. Müdürümüz öğrencilerle sohbet ettikten sonra pansiyondan ayrılmak üzereyken Ayşegül yanına gelerek, "Benim bir problemim var, bunu çözmesi için vali babaya bir mektup yazdım, onu verir misiniz?" dedi. Bunun üzerine Müdürümüz mektubu alıp valimize verme sözü verirken aynı zamanda Ayşegül´ün sorununu da dinledi,  daha sonra mektubu getirip Valimiz Hüseyin Avni Coş´a verdi. 

            Sayın Valimiz, "Vali baba, ben babamı hiç tanımadım bana sahip çıkmadı, ancak sizi baba gibi görüyorum. Biliyorum ki siz muhtaçların yanındasınız. Ben sınıfta tahtayı uzaktan görüp okumak istiyorum. Yazdığım şiirleri sesli okumak istiyorum. Ama görmediğim için bunları yapamıyorum." yazılı mektubu okuduktan sonra İl Milli Eğitimi Müdürlüğü’ne ve Adana İl SağlıkMüdürlüğü´ne talimat vererek öğrencinin görmesi için çalışma başlattı. 

            Ayşegül, hemen Maya Göz Hastanesi´nde tedaviye alındı. Tedavi sonrası Ayşegül´ün görmesinin imkansız olduğu ancak özel gözlüklerle kitap okuyabileceği belirtildi. Ancak gözlüğün yurt dışından getirilmesi gerekiyordu. 

            Valimiz, hemen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´na talimat vererek ödenek çıkartılmasını ve yurt dışından gözlüklerin alınmasını istedi. Bunun üzerine yaklaşık 10 bin lira tutarında teleskopik ve yakın gözlüğü Almanya´dan getirtildi. Ayşegül gözlükle görebileceğini 14 Şubat Sevgililer Günü´nde öğrendi. Valimiz Hüseyin Avni Coş gözlükleri bizzat kendisi Ayşegül´e verdi. Ayşegül gözlükleri alır almaz takıp kitap okudu. 

            Ayşegül, bir akşam saati İl Milli Eğitim Müdürümüzün  pansiyonlarına gelmesiyle hayatının değiştiğini söyledi. Ayşegül´ün gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatması Valimiz Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve doktorları ağlattı.

gkl

gkl

gkl

gkl

gkl

gkl

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.