ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Final Sergisinde ´´01 MARKA KENT´´ Eğitimde Ödüle Doymuyor

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK işbirliğinde yapılan çalışmaya, bu yıl 81 ilden 42.494 proje başvurdu. Toplamda 100 projenin seçildiği törende finale kalan her grup birinci ilan edildi.
Bu Benim Eserim Final Sergisinde ´´01 MARKA KENT´´ Eğitimde  Ödüle Doymuyor

Bu Benim Eserim Final Sergisinde ´´01 MARKA KENT´´ Eğitimde  Ödüle Doymuyor

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK işbirliğinde yapılan çalışmaya, bu yıl 81 ilden 42.494 proje başvurdu. Toplamda 100 projenin seçildiği törende finale kalan her gurup birinci ilan edildi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Öğrencilerine Yönelik IX.  Matematik ve Fen Bilimleri–Bu Benim Eserim Proje Çalışması”nın Final Ödül Törenine, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Müsteşarımız Yusuf Tekin, Temel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Funda Kocabıyık ve Bakanlığımızın üst düzey yöneticileri ile birlikte TÜBİTAK Başkanı Sayın Yücel Altunbaşak’ın ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürümüz Hediye Titiz’in katılımıyla MEB Şura Salonunda gerçekleştirildi.

Projeye ilginin her geçen yıl artmasının kendilerini heyecanlandırdığını ifade eden Bakanımız Avcı: "Bakanlığımız, eğitimin bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, vazgeçilemez, ertelenemez bir süreç olduğunun bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor." diye konuştu.

Yarışmaya katılmanın bir başarı olduğunu, belirten Bakanımız Avcı, bu tür projeleri daha fazla teşvik edeceklerini sözlerine ekledi.

Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı finale kalan projeleri belirleyen üniversitelerin değerli akademisyenlerine ardından da projeye katılan danışman öğretmenlere plaketlerini, birinciliği paylaşan tüm öğrencilere de katılım belgeleri ve tabletlerini verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü’nde  kurulan stantlarda üç gün boyunca projelerini sergileyen çocuklar Ankaralılara ve kendilerini ziyarete gelen tüm öğrencilere projelerini açıklayarak  sunumlarını gerçekleştirdiler.

 İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Çalışması daha önce Mersin Bölge Sergisi´nde finale kalan ve Ankara´da yarışmaya hak kazanan  9 finalist içerisinden 5 tanesi Adana’dan çıktı. Ankara finallerine Adana’mız 5 projeyle katıldı. Sergide  4 Birincilik ve 1 İkincilik elde etmeyi başardı.

Çoşkulu geçen ödül töreninde Final sergisine katılan 100 projenin sahibi öğrencilere Tablet Bilgisayar ile danışman öğretmenlerine ise Kristal Plaket verildi.

 

TÜRKİYE FİNALİ’NE KATILMAYA HAK KAZANAN PROJELERİMİZ

İL

İLÇE

OKUL

PROJE ALANI

PROJE ADI

1.ÖĞRENCİ

2.ÖĞRENCİ

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

ADANA

SEYHAN

ÖZEL BURÇ ÇUKUROVA ORTAOKULU

FİZİK

ENERJİHİDROFAN                   

  1. Oldu

EMEL ELİBAL

İLAYDA USLULAR

SERVET GENÇ

ADANA

FEKE

Süphandere Ortaokulu

KİMYA

ÇİVİT OTU MAVİSİ KULLANILARAK GLİKOZ ŞURUBU TESPİTİ         

 2.Oldu

NİHAL GEDİK

MELİKE KATIRCI

MEHMET ALİ KÜPELİ

ADANA

SEYHAN

ÖZEL BURÇ ÇUKUROVA ORTAOKULU

MATEMATİK

KAYNAŞAN ÜÇGENLER             

                        1.Oldu

ÖMER TAKKİN

 

YAKUP BİLGİÇ

ADANA

ÇUKUROVA

Adana Genç İşadamları Derneği Ortaokulu

BİYOLOJİ

TOPRAĞIMIN SUYU ORGANİK ATIKLARA EMANET                 

                        1.Oldu

MERVE ELİF KALA

BEYZA TEZCAN

ZÜHAL TEKİN

ADANA

ÇUKUROVA

ÖZEL BURÇ ÖGE ORTAOKULU

MATEMATİK

POLYOMİNOLARLA GEOMETRİK MODELLEME           

                       1.Oldu

EREN CAN GÜR

 

FATİH DİKMEN


 

 TÜBİTAK işbirliğinde

 TÜBİTAK işbirliğinde

 TÜBİTAK işbirliğinde

 TÜBİTAK işbirliğinde

 TÜBİTAK işbirliğinde

 TÜBİTAK işbirliğinde

bu benim eserim

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.