ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserimle Adana Ödüle Doymuyor

  Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen ´Bu Benim Eserim Proje Yarışması´nın Ankara´da düzenlenen finalinde 2 birincilik ve 2 ikincilik ödülü aldık.
Bu Benim Eserimle Adana Ödüle Doymuyor

Bu Benim Eserimle Adana Ödüle Doymuyor

 Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen ´Bu Benim Eserim Proje Yarışması´nın Ankara´da düzenlenen finalinde 2 birincilik ve 2 ikincilik ödülü aldık.

Matematik ve fen bilimleri alanında bu yıl 8´incisi gerçekleştirilen ´Bu Benim Eserim Proje Yarışması´nın final sergisi Ankara Altınpark ANFA Fuar Salonu´nda açıldı. Yarıştıkları binlerce eseri geride bırakarak, finale kalan 100 eserin yer aldığı serginin açılışında konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, projenin amacına dikkati çekti. Kocabıyık, yarışmanın, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ülke genelinde yaygınlaştırmak, teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocukları erken yaşlarda keşfedip yeteneklerini geliştirmek amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi.    

Bu Benim Eserim Proje Yarışması´na Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Karaman, Kilis illerinin katılımı ile bölge genelinde 25.963 proje başvurusu yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali SELAMET’ in talimatı ile yenilenen İl Çalışma Grubu 2014 Eylem Planı hazırladı ve 2013 Türkiye Finali’ne yönelik 15 ilçede “Proje Tabanlı Öğrenme ve Proje Hazırlama” , “Bu Benim Eserim Proje Çalışması Başvuruları” ilgili eğitimler verilmesi sonucunda, İl Strateji Hizmetleri Şube Müdürü Hediye Titiz koordinatörlüğünde, Adana Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Duran Öznacar, Toros Gübre Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Türkay Tol, Ertuğrul Gazi Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hüseyin Işık,  İşitme Engelliler Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Cüneyt Özür,  Ahmet Karabucak Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Funda İŞOĞLU,  5 Ocak Lisesi Matematik Öğretmeni Nurcan Dağ’dan oluşan İl Çalışma Grubu 15 ilçedeki eğitimlerle nitelikli projelerin sayısında artışı sağladı. Ayrıca İl Çalışma Grubu’nda objektif bir değerlendirme ile nitelikli ve ödül alabilecek projelerin bölge sergisine yönlendirilmesini sağlandı.

VIII. İlköğretim  Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Proje Çalışması Bu Benim Eserim 2013 Türkiye Finali’nde öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimiz ödüllerini Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Zübeyir Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı ve Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık’ tan aldılar.

Ödülleri ile dinlenmeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’i makamında ziyaret ettiler.

Müdürümüz, 81 ilden 78 bin 887 projenin katıldığı yarışmada binlerce eseri geride bırakarak üstün başarı gösterdikleri için ve bu büyük başarıyı ilimize kazandıran danışman öğretmenleri, okul müdürlerini ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hediye Titiz ve  büyük bir özveri ile çalışan öğrencilerimizi tek tek  kutladı.

 

VIII. İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN PROJE ÇALIŞMASI

  BU BENİM ESERİM 2013

 Türkiye Genelinde 78.887 projenin katıldığı Bu Benim Eserim VIII. İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Proje Çalışması’nda ilimiz büyük ivme kazandı. Türkiye Finalinde 2 birincilik ve 2 ikincilik ödülü aldık.

YILLAR

TOPLAM PROJE BAŞVURUSU

İL ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN ONAYLANAN PROJE SAYISI

BÖLGE ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN ONAYLANAN PROJE SAYISI

BÖLGE BİLİM KURULU TARAFINDAN ONAYLANAN PROJE SAYISI

BÖLGE SERGİSİNDE SERGİLENEN PROJE SAYISI

TÜRKİYE FİNALİNDE SERGİLEEN PROJE SAYISI

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

2012

409

262

29

6

6

0

0

0

2013

496

161

42

20

20

4

2

2

 

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN OKULLARIMIZ VE PROJELERİ

ÖZEL BURÇ ÇUKUROVA ORTAOKULU

ÜÇGENLER İÇİN TEKNİK BİR İNCELEME( KENAR KENAR İLİŞKİSİ)

ÖĞRETMEN   : ÖZGÜR TOKAT

ÖĞRENCİ     : OĞUZHAN TOK

ÖĞRENCİ     : ENES ARI 

 

ÖZEL BURÇ ÇUKUROVA ORTAOKULU

AÇI İÇİNDEKİ KARELER

ÖĞRETMEN   : EMRAH TÜRKMEN

ÖĞRENCİ     : MAHMUT AYAN

  

             TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN OKULLARIMIZ VE PROJELERİ

SEYHAN/ ADANA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

FERMANTASYON ÜRÜNLERİYLE BİTKİ ÇİMLENDİRİLMESİ

 ÖĞRETMEN : MİHRUNİSA DURAN

 ÖĞRENCİ   : TAHA KAYA

  

YÜREĞİR İMADETTİN LEVENT ORTAOKULU

 DOĞAL BOYA ÜRETİMİ

 ÖĞRETMEN  : MÜBERRA GÖK

 ÖĞRENCİ    : TURAN CAN KOÇ

   

ryk

ryk

ryk

ryk

ryk

ryk

ryk

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.