ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu ‘Okullardaki Engelleri’ Kaldıracak

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu ‘Okullardaki Engelleri’ Kaldıracak

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu

 ‘Okullardaki Engelleri’ Kaldıracak

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Engelli Meclisi Başkan Vekili Taciser Ceylan, Engelli Meclisi Başkan Vekili Aziz Sökmen, Engelli Meclisi İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Mustafa Erdoğan, Engelli Meclisi Martı Engelliler Spor Kulübü Temsilcisi Ali Sev, Engelli Meclisi Engelsiz Kent Gönüllü Platformu Temsilcisi İsmail Güneş, Engelli Meclisi Mimarlar Odası Temsilcisi Numan Hasanoğlu, Engelli Meclisi Valilik Temsilcisi  Cumali Aydoğan’ı  makamın da kabul etti. 

         Engelli Meclisi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen "Engelsiz Okullar, Engelsiz Yarınlar" projesi kapsamında gerçekleşen ziyarette, projenin detayları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya proje için öncelikle engelli öğrencilerin eğitim gördüğü ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 35 okulun seçildiğini, bu okulların engelsizleştirme çalışmaları bittikten sonra sıranın şehrimizdeki diğer tüm devlet okullarına geleceğini belirtti. 

         Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet “Birlik ve beraberlik içinde bir çok engelli aşacaklarını engellilerin sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlayacaklarını  okulda mevcut oluşan sıkıntıların en kısa sürede çözümü için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Ziyaretlerinden dolayı Engelli Meclisi Yönetim Kurulu´na teşekkür eden müdürümüz, Engelli Meclisi Yönetim ile işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

ı

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.