ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2011-2012 Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2011-2012 Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Çukurova İlçesi Edebali İlköğretim Okulunun Toplantı Salonunda Yapıldı.  
Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2011-2012 Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2011-2012 Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı

 

      Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2011-2012 Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Çukurova İlçesi Edebali İlköğretim Okulunun Toplantı Salonunda Yapıldı.

      Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman, Şube Müdürü Bedrettin Uçkaç ve Çukurova İlçesinde Görev Yapan Okul Müdürlerinin Katılımıyla Gerçekleşen Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet de katıldı. 

      Toplantının açılış konuşmasını Çukurova ilçe milli eğitim müdürlüğünden Şube Müdürü Bedrettin Uçkaç yaptı. 

      Değerlendirme toplantısında söz alan Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman konuşmasında “Bir öğretim yılını daha problemsiz olarak bitirdik, il müdürümün nezdinde sizlere teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın bizlere verdiği sorumluluğu hep beraber en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Okuryazarlık çalışmaları başarıyla sürdürülmüş ve 553 adet okuryazarlık belgesi verilmiştir, her birey bizim için değerlidir. Okullar Hayat Olsun Projesi de okullarımızda başarıyla uygulanmaktadır.” dedi. 

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ise konuşmasında: “ Zaman hiç bitmeyecek gibi, fakat zaman geçip gidiyor, arkada bıraktığımız izler kalıyor. 

      İz yoksa boşa geçirilmiş bir zaman var demektir. Öğretmenlerimiz tatile çıktı ancak idareciler çalışmaya devam edecektir. Gelecek eğitim öğretim yılı için hazırlığımızı yapmamız gerekir.

     Yaptığımız işte başarılı olmak istiyorsak okulumuzda takım ruhunu oluşturmamız gerekmektedir, takım ruhunu oluşturacak olan da okul müdürlerimizdir.

     Unutmamamız gereken bir nokta var ki okulu müdür, ekibiyle beraber yönetir. Okul müdürlerinin okullarına her yönüyle hâkim olmaları çok önemlidir. Eğer siz okula hakim değilseniz orada öğrenci, veli, çalışan mutlu değildir. Ama  siz her yönüyle okula hâkimseniz,

     Orada huzur ve mutluluk vardır

     Değerli arkadaşlar yönetici, yönettiği insanların mutluluğunu düşünmek zorundadır. Öğrenci-veli-personel mutsuzsa aldığınız kararları gözden geçirmek zorundasınız.  Halkıyla çatışan hiçbir yönetim ayakta kalamaz. 

     Değerli arkadaşlar, ÖSS sınavının açıklanmasından sonra ne kadar öğrencimiz, nereye yerleştirildiler bilmek istiyorum. Öğrencilerimizden üniversiteye yerleşenler arasında bursa ihtiyacı olanları tespit edip; başkaları çocuklarımıza sahip çıkmadan onlara bizler sahip çıkalım.

    Hizmeti vatandaşlara eşit götürme sorumluluğumuz vardır. Bütün arkadaşlarımın da  aynı düşüncede hareket ettiğini düşünüyorum. 

    Bizler hizmete talibiz hizmette kusur etmememiz gerekiyor tüm arkadaşlara çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

    Toplantı katılımcıların görüş alış verişi ile son buldu.

çukurova 1

 çukurova 1çukurova 1

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.