ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Denetmenleri Toplantısı Yapıldı

  Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanlığı’nın 2012-2013 Öğretim yılı sene başı toplantısı 18 Eylül 2012 Salı günü, Pri Reis Anadolu Lisesinde yapıldı.  
Eğitim Denetmenleri Toplantısı Yapıldı

Eğitim Denetmenleri Kurumun Çok Önemli Bir Parçasıdır 

 Eğitim Denetmenleri Toplantısı Yapıldı 

             Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanlığı’nın 2012-2013 Öğretim yılı sene başı toplantısı 18 Eylül 2012 Salı günü, Pri Reis Anadolu Lisesinde yapıldı. 

Toplantıya; Adana İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Millî  Eğitim Müdür Yardımcısı Muharrem Gelen Eğitim Denetmenleri Başkanı Ülkü Aydoğan, Başkan Yardımcısı Oguz Kaya  ile eğitim denetmenleri katıldı. 

             İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet; Müdürlüğümüzde yeni göreve başlayan eğitim denetmenlerinin Adana’ya gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu, teftiş heyetinin kendileriyle güç kazanacağını, eğitim denetmenlerinin kurumun çok önemli bir parçası olduğunu ifade etti. 

             Müdürümüz konuşmasında;  “ Küresel dünyada ayakta kalabilecek eğitimi öğrencilere vermek. Toplumun ihtiyaçlarına göre insan yetiştirmek; değerlerini koruyan ve yaşayan, millî duygulara, vatan sevgisine sahip çıkan, insan yetiştirmek. Evet, bizim asıl görevimiz bu duygulara sahip nesil yetiştirmektir. Bazı eğitim bölgelerimize yakın mahallelerde güvenlik açısından daha hassas olmamız gerekir. Sizlerden ricam o bölgemizdeki insanları kazanacak tedbirler geliştirmeliyiz. Okullarımız çevrelerini aydınlatmalı, Çocuğu ailesinden daha çok sahiplenmeli, ailelerini ve çevrelerini bilinçlendirmeliyiz. Eğer bir çocuk polise taş atıyorsa sorumlusu biziz. Bunu önlemek okulun öğretmenlerinin görevidir. Sizlerden ricam bu bölgedeki okul yöneticileri ve öğretmenleri ile daha yakından ilgilenelim ve destek olalım ” dedi. 

            Yeni sistemle tanışıldığını, sistemin değiştiğini, belirten Müdürümüz, “12 yıllık zorunlu eğitimden dolayı tedirginlikler var, süregelen alışkanlıklar var. Bu alışkanlıklardan dolayı oluşan kaygıları ve kuşkuları gidermek bizlerin görevidir. Hızlı bir şekilde öğretmenlerimize bireysel ve gurup rehberliği eğitimi verip varsa eksikliklerini gidermeliyiz. 

            Toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Denetmenleri Başkanı Ülkü Aydoğan katılımcılara hoş geldiniz dileklerini iletti. Eğitim denetmenlerinin görev ve sorumluluklarını hatırlatarak; “Eğitim yöneticileri ve deneticileri olarak bize düşen görev; kurumlarda görev yapan eğitim mimarlarının, demokratik yönetim anlayışını bir kültür olarak benimsemelerini sağlamaktır.” dedi. 

            Toplantıda eğitim denetmenlerinin görev ve yükümlülükleri hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

hg

hghghg

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.