ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Engel Tanımaz

Bunun için de, engellilere acıyarak değil, onlara hak ettikleri değeri vererek yardımcı olalım. Ruhumuzda ki engelleri kaldırırsak, fiziksel engelleri yok edebiliriz. 3 Aralık Dünya Engeliler günümüz kutlu olsun.
Eğitim Engel Tanımaz

 

Eğitim Engel Tanımaz 

Çukurova Kalkınma Ajansının 2012 Yılı İş Koşulları ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında destekli ve Dünya Sakatlar Derneği ortaklığıyla TR62/12/İKYK/0010 referans numaralı “Eğitim Engel Tanımaz” Projesi kapsamına ilimizde yaşayan engelli bireylerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, bu bireylerin toplumsal hayatla bütünleşmesi, İlimiz Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Karaisalı, Aladağ ilçelerinde toplam 33 okula engelli öğrencilerin okullarına ulaşımını kolaylaştıracak rampa ve engelli WC’si yapılmıştır. 

 Proje Kapsamında İlimiz Yüreğir İlçesi Sakıp Sabancı Ortaokulu’nda öğrencilerin okullarına ulaşımını kolaylaştıracak rampa açılışı Çukurova Kalkınma Ajansının katkıları ile gerçekleştirilmiştir.

Törende İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hayati Koca, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Bilal, çok sayıda davetli öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninin ardından konuşma yapan müdürümüz;” Bizler, engelli bireylerin hayatta karşılaştıkları sorunlara çözüm aramayı, kendilerine yetebilen bireyler olarak hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan bütün olanakları sağlamayı görev sayıyoruz. Engellileri sahiplendiğimiz sürece onların hayatını engelsiz hale getirebiliriz. Bir engelli çocuğa sahip ailelerimizi daha iyi anlamak için, birazcık empati yapmamız yeterli olacaktır. Eğer şimdiye kadar bunları hiç düşünmediyseniz, siz bu hayatın gerçeklerini iyi görememişsiniz demektir. Yaşamınızda bir şeyler eksik kalmış demektir. Engellilere verebileceğimiz en büyük desteğin onlara karşı,  bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma, sana cevap veremese bile, koluna girerek “ nasılsın” diye hatırını sormak olduğunu unutmayalım. 

 Bunun için de, engellilere acıyarak değil, onlara hak ettikleri değeri vererek yardımcı olalım. Ruhumuzda ki engelleri kaldırırsak, fiziksel engelleri yok edebiliriz. 3 Aralık Dünya Engeliler günümüz kutlu olsun.”dedi.

Tören günün anısına fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.