ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu´ndan ´Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi´ Konulu Konferans

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ADİMDER ile birlikte organize ettiği "Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi" konulu konferans Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu´ndan ´Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi´ Konulu Konferans

 

 

 

 

 

Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu´ndan ´Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi´ Konulu Konferans

 

 

 

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ADİMDER ile birlikte organize ettiği "Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi" konulu konferans Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

 

Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu´nun konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet yaptı. Müdürümüz, “ Değerli Yazar Vehbi Vakkasoğlu’nu aramızda görmekten ve sizlerle buluşturmaktan dolayı mutluyum. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak toplumun her kesimine konferanslarımız, seminerlerimiz devam edecektir. Bu günde salonu dolduran siz değerli katılımcılara ve ADİMDER’in çok değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kısa özgeçmişinin okunmasıyla konferansına başlayan Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu, iyi insan olarak her zaman sevmenin önemini vurgulayarak önemli olanın İnsanın gönlüne girebilmek; olduğunu söyledi.

 

 İyi insan olmalı, iyi dost edinmeli, samimi olmalı diyen Vakkasoğlu konuşmasına şöyle devam etti:   "Uygun yerde, uygun zamanda, uygun üslupla iletişim kurmalı, sevgi için bu 3 şartı uygulamak gerekir. Aynı kelimeyi söylersin yersiz ve zamansız ters tepki olur. Aynı kelimeyi söylersin yerinde ve zamanında bir gönül açılımı olur." şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının devamında; "Zaman çok çabuk geçiyor, hedefleriniz ve idealleriniz için geç kalmayın. Başarılı olmak istiyorsanız tenkite dayanıklı olun. Sizi diğer arkadaşlarınızdan ayıran mutlaka bir hobiniz, bir uğraşınız, bir tomurcuğunuz olsun. Merak ettiğiniz her şeyi sanata dönüştürün. İnsan giderek manevi değerlerden, inançtan, ahlaktan uzaklaştı. Fedakarlığı, paylaşmayı, merhameti unutan kimseler, evi bir sevgi yuvasına çevirebilir mi? Ben, sen anlayışını bize çeviremeyecek kadar maddecileşmiş ve dolayısıyla bencilleşmiş olan insanın aile kurması mümkün mü? Bütün mesele bir gönle girmektir." dedi.

 

Ailede sevginin önemine dikkat çeken Vakkasoğlu, “Sevginin başöğretmeninin şefkat kahramanı hanımefendiler olduğunu, söyledi. Bayanların eş seçerken maddiyata değil maneviyata önem vermelerini ve eşlerini gönülden severek evlenmeleri gerektiğini vurguladı. Anne ve babaların, kızlarını sevmediği kişilere vermemesi hususunda aileleri uyaran Vakkasoğlu, "Ailenin temelini sevgi oluşturur. Anne ve babalar kızlarını sevmediği birine vermesin. Kızlarını sevmediği birine veren anne ve babalar o yuvadan sevgi beklemesin. Bir yuvanın temeli sevgi ve saygıyla atılmışsa aynı zamanda doğacak çocuklar sevgi yüklü olacaktır. Evlilikte eş tercihlerimiz kalıptan kalıba değil, kalpten kalbe olsun." diye konuştu.

 

Konferans sonunda ise İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve ADİMDER Başkanı Veyis Şahin, Vehbi Vakkasoğlu´na günün anısına çiçek takdim ettiler.

 

Yoğun ilgi gösterilen konferans, Vakkasoğlu´nun kitaplarını imzalaması  ile son buldu.

 

Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlundan Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi Konulu KonferansEğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlundan Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi Konulu KonferansEğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlundan Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi Konulu Konferans

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.