ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimciler Kitapla Buluştu Öğrencilere Işık Oldu

  Kütüphaneler Haftası´nda "Okumayan Kalmasın" kampanyası kapsamında 1503 öğrenciye, 1503 eğitimci tarafından imzalanan kitaplar düzenlenen törenle dağıtıldı.  
Eğitimciler Kitapla Buluştu Öğrencilere Işık Oldu

Eğitimciler Kitapla Buluştu Öğrencilere Işık Oldu

 

          Kütüphaneler Haftası´nda "Okumayan Kalmasın" kampanyası kapsamında 1503 öğrenciye, 1503 eğitimci tarafından imzalanan kitaplar düzenlenen törenle dağıtıldı.

         Seniha Çobanoğlu İlkokulu´nda düzenlenen törene katılan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, okul girişinde Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğretmenler tarafından karşılanırken, öğrenciler çiçek verip, halk oyunları gösterisinde bulundu.

          Öğrenciler ile yakından ilgilenen Sayın Valimiz, sınıfları gezerek öğrenciler ile bir süre sohbet edip, kitapları dağıttı.

          Sayın Valimiz, burada yaptığı konuşmada, yürütülen kampanyaların kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına ve bu alışkanlığın devamlı hale getirilmesine katkı sağladığını söyledi.

          Atatürk´ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine bilgili, kültürlü insanlarla çıkılabileceğini belirten Sayın Valimiz, "Bu yüzden eğitime, kültür ve sanata önem veriyoruz. Eğitimin sadece içeriğiyle değil, aynı zamanda eğitim tesislerimizin, mekanlarının da iyileştirilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz"

          Bu kapsamda Adana´da bin 500 derslik açılacağını ifade eden Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, "Sayın Başbakanımızın talimatıyla, Sayın Bakanımızın gönderdiği ödenekle ilimizde bu sene bin 500´ü aşkın derslik yapacağız. Bu derslikler Cumhuriyet tarihinde yapılan dersliklerin yaklaşık yüzde 12´si düzeyinde. Yani bugüne kadar yapılan dersliklerin yüzde 12´sini, biz bu sene gerçekleştireceğiz. 80´i aşkın okulumuzu, eğitimin hizmetine vereceğiz. Eğitimdeki alt yapı eksikliğimizi, ihtiyacımızı daha kısa sürede karşılamak arzusundayız. Bu okulları hizmete soktuğumuzda eğitim ve öğretim hizmeti artacak. İnşallah bu eğitim çalışmalarını hem nitelik itibarıyla hem nicelik itibariyle, Adanamızı, plakamıza yakışır bir şekilde en iyi düzeye çıkartmak için çaba ve çalışma içerisinde olacağız" dedi.

          Bu arada bazı öğrenciler Sayın Valimizin yanına gelerek aldıkları kitapları imzalattı.

 

ewgwe

saadsaadsaadsaadsaad

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.