ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğimiz Gözüyle Güvenilir Gıda

Günümüzde hastalıklar yaygınlaşıyor. Bütün bunların temelinde yediğimiz gıdalar olduğunu görüyoruz. Bugün yediğimiz gıdaların Bakanlıkça onaylanmış gıdalar olmasına dikkat etmeliyiz.
Geleceğimiz Gözüyle Güvenilir Gıda

 

Geleceğimiz Gözüyle Güvenilir Gıda

 

"Geleceğin Gözüyle Güvenilir Gıda" konulu resim yarışmasının ödülleri Semerkant İlkokulu Toplantı Salonunda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca düzenlenen "Geleceğin Gözüyle Güvenilir Gıda" konulu İlkokul 2-4. sınıflar arası resim yarışması ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Tarım İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül,  veliler ve ödül alan öğrenciler katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzdeki İl Değerlendirilme Komisyonunca yarışmaya katılan eserler arasından ilk üçe giren eserler belirlenmiş ve dereceye giren öğrencilerin isimleri ve okulları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bildirilmiştir. 

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada; Bakanlığın gıda güvenliği ve gıda ile ilgili çalışmalar yaptığını hatırlatarak, "En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Genç nesillerden daha sağlıklı gıdalarla büyümeleri için değişik eğitimler amaçlıyoruz.” dedi. 

Törende bir diğer konuşmayı da İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet yaptı. Müdürümüz yaptığı konuşmada; "Öncelikle öğrencilerimizin bu konu ile dikkatlerini çektiği için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın -başta sayın bakanımız olmak üzere- bütün yöneticilerini kutluyor, teşekkür ediyorum. Günümüzde hastalıklar yaygınlaşıyor. Bütün bunların temelinde yediğimiz gıdalar olduğunu görüyoruz. Bugün yediğimiz gıdaların Bakanlıkça onaylanmış gıdalar olmasına dikkat etmeliyiz. ” dedi.

Müdürümüz konuşmasının devamında; sağlıklı gıdalarla beslenmenin önemli olduğunun vurgulanması hususunda bir farkındalık oluşturulmasının önemli olduğunu ifade ederek, diğer öğrencilere de sağlıklı beslenme konusunda örnek olmasını diledi. Programda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticileri tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından "Geleceğin Gözüyle Güvenilir Gıda" Yarışmasının resim dalında birinci olan Semerkant İlkokul´u Öğrencisi Meryem Şengöz’e dizüstü bilgisayar;

İkinci Sarıçam Erdoğan Şahinoğlu İlkokul´u Öğrencisi Muhammet İkbal Coşkun’a tablet bilgisayar;

Üçüncü Seyhan Bekir Hanife Akata İlkokul´u Öğrencisi Zehra Buğdaycı´ya bisiklet hediye edildi. 

Tören fotoğraf çekilmesi ile son buldu. 

 

gıda

gıda

gıda

gıda

gıda

gıda

gıda

gıda

gıda

gıda

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.