ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Şampiyonları için Sporun Akilleri Bir Araya Geldi

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ilimizde düzenlenecek okullar arası spor müsabakaları yarışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı Taşken İlköğretim Okulu’nda Yapıldı.
Geleceğin Şampiyonları için Sporun Akilleri Bir Araya Geldi

Geleceğin Şampiyonları için Sporun Akilleri Bir Araya Geldi

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ilimizde düzenlenecek okullar arası spor müsabakaları yarışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı Taşken İlköğretim Okulu’nda Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında 2014-2015 eğitim öğretim yılında okullar arası spor yarışmaları çerçevesinde Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği toplantı, beden eğitimi öğretmenlerinin katılımıyla Taşkent İlköğretim Okulu’nun toplantı salonunda yapıldı.

Düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar,  Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, merkez ilçelerin yansıra Kozan ve Ceyhan ilçelerinin ortaokul ve lise beden eğitim öğretmenleri katıldı.

Beden eğitimi öğretmenlerine hitaben konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, “Bu toplantının Adana’daki yapacağımız çalışmalara önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Beden eğitimi öğretmenlerimizin bir okul için bütün branşların yanında olmazsa olmaz ve önemli bir noktada olduğunu düşünüyorum”  dedi.

Akpınar, “hem bizim hem toplumun hem de velilerimizin ciddi bir şekilde sizlerden beklentileri var. Günümüzde madde bağımlısı gençlerimiz mevcut, bu anlamda sizlere büyük görevler düşüyor ve sizlerden çok şey bekliyoruz. Kural, adap, giyim, kuşam, disiplin, güzel konuşma gibi örnek davranışları her dalda kendi çocuklarımıza nasıl öğretiyorsak, okuldaki çocuklarımıza da öğretmeliyiz. Sizlerin buna öncülük edeceğinize yürekten inanıyorum” dedi.

Çocuklarımızın hayata hazırlanma konusunda en önemli bilgileri okulda öğrendiğini kaydeden Akpınar,” Bizim sizlere olan güvenimiz tamdır. Madde bağımlısı gençlerimizi kazanacağız, topluma faydalı bireyler olmaları konusunda birlikte hemfikiriz” dedi.

Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, “Bizi birlikte tutan değerlerimize el birliği ile sahip çıkmalıyız. Kurumlar her zaman diyalog halinde olmalı müdürlüğümüz ve bakanlığımız olarak en önemli görevimiz, çocuğu hayata hazırlamak ve iyi bir insan olarak yetiştirmek. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı umuyorum ki bizim ve sizin için başarılı geçer daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Hep birlikte gayret edelim ve çocuklarımızı spora yönlendirelim bardağın daima dolu tarafına bakalım” dedi.

İki kurumun et ve tırnak olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğimiz neticesinde okul sporlarının ve sporcu sayısını yüksek noktalara taşımak istediklerini sözlerine ekleyen Hadi, “Adana’nın spor dalında çok başarılı olduğunu vurguladı. Milli Takıma birçok branşta sporcu gönderen ve aktif bir il olduklarını belirtti. Gençlerin boş vakitlerini iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten Hadi, Adana’da spor tesisi alanı bulmakta zorluk yaşadıklarını söyledi. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle bu sıkıntıları ve ihtiyaçları karşılıklı minimuma indireceğiz. Sadece spor yetmiyor. Örf, adet ve milli şuur da çok önemlidir. Adana’nın iklim nedeniyle bütün spor branşlarına uygun bir bölge olduğunu söyleyerek  

 “Zararlı maddelerin kullanıldığı günümüzde öğrencinin kötü kimselerin kucağına gitmeden çekip spora yönlendireceğiz” dedi. 

Soru cevap şeklinde geçen toplantı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2013-2014 yılı spor etkinlik sunumu ile son buldu.

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.