ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Sınıf Tasarımı Adana’da Yapılıyor

Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı’ndan finansmanlı “Katılımcı Sınıf için Yenilikçi Teknolojiler (iTEC)  Projesi” ...
Geleceğin Sınıf Tasarımı Adana’da Yapılıyor

 

Geleceğin Sınıf Tasarımı Adana’da Yapılıyor

 

Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı’ndan finansmanlı “Katılımcı Sınıf için Yenilikçi Teknolojiler (iTEC)  Projesi” 4. Fazı Pilot Uygulamaları kapsamında Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Yenilik ve Geliştirme Grup Başkanı  Oğuz Temizhan, Milli Eğitim Uzmanı Yusuf Öksüz ve iTEC Projesi Ulusal Koordinatörü Mehmet Muharremoğlu, iTEC Projesi’nde ilimizden tek pilot okul olan “Seyhan TOKİ Şehit Fikret Yükseler Ortaokulu’nu ziyaret ederek örnek olay incelemesinde bulunup proje çalışması yapan öğrenciler, Proje Koordinatörü Can Serdar ve Okul Müdürü Ahmet Akım ile video çekimi yaptılar.

iTEC Projesi kapsamında geleceğin sınıflarını tasarlama noktasında ilimizi pilot okul olarak temsil eden TOKİ Şehit Fikret Yükseler Ortaokulu ziyaretinden sonra Grup Başkanı Oğuz Temizhan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet bir araya gelerek proje hakkında yapılanlar ile bundan sonra yapılacakları görüştüler. Sonrasında Grup Başkanımız ve iTEC Koordinatörleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’na geçerek il milli eğitim müdür yardımcıları, il milli eğitim şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçe milli eğitim şube müdürlerine bilgilendirme toplantısı düzenlediler.

Geleceğin dünyasında çocuklarımızın 21. yüzyıl becerilerini kazanması için uluslar arası olarak AB ülkeleri tarafından yürütülen iTEC Projesi’nde ilimiz, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hediye Titiz başkanlığında, İl Milli Eğitim AR-GE Birimi Üyesi ve TOKİ Şehit Fikret Yükseler Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Can Serdar danışmanlığında öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaya devam ediyor. 

dfhj

dfhj

dfhj

dfhj

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.