ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Yazarları Bugünden Ödüllerini Aldı

Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu ´Nar´ dergisinin düzenlediği öykü yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.
Geleceğin Yazarları Bugünden Ödüllerini Aldı

Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu ´Nar´ dergisinin düzenlediği öykü yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

          Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu, ´Nar´ dergisini tanıttı. Derginin 6. sayısının tanıtım etkinliği, Altın Koza Kültür ve Sanat Merkezi´nde yapıldı. Etkinlikte derginin düzenlediği ´Geleceğin Yazarları´ adlı öykü yarışmasının ödül töreni gerçekleşti.İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, yaptığı açılış konuşmasında, Adana´nın derslik ihtiyacına dikkat çekti.   Önümüzdeki 3 yıl içinde 7-8 bin derslik açılması gerektiğini, hayırsever işadamları ve bazı belediye başkanlarıyla yeni derslikler konusunda görüşmeler yaptığını, öğrencilerimizin uygun koşullarda eğitim almalarına yönelik temasların sürdüğünü dile getirdi.

        Eğitimin,  bireyin fizik, güç ve yeteneklerini de ortaya çıkarması bakımından önemli olduğunu belirten Selamet, "Bir zamanlar öğrencilere ezbere dayalı ağır dersler yüklerdik. Ancak bugün kimse öğrencinin ayaklı kütüphane olmasını beklemiyor. Öğrencilerin artık yeteneklerinin de ortaya çıkması gerekiyor. Öğrencilerimizin yeteneklerini sergileyebilecekleri fırsatlar oluşturmalıyız" diye konuştu.        Okul Müdürü Mehmet Akkoç ise yayın hayatına,  4 yıl önce inanç ve birikimle başlayan ´Nar´ dergisinin,  bugün mutluluğunun doruğuna ulaştığını, eğitimciler olarak sorumluluklarının bilincinde olduklarını söyledi. Geleceğin Yazarları Öykü Yarışmasına, 194 hikayenin başvurduğunu belirten Akkoç, 12 hikayenin kitaplaştırıldığını söyledi. Kitabın editörlüğünü ise  Piri Reis Anadolu Lisesi Öğrencisi Arzum Gökçe Köle´nin üstlenmesine dikkat çekti.

       Konuşmaların ardından,  okul öğrencileri Belgin Bilir ve Mukaddes Gülmer´in okuduğu şiirler salondan büyük alkış aldı. Törende jüri üyesi olan yazarlar Süreyya Köle, Gültekin Şevki Üldes ve Mazlum Dirican´a öykü yarışmasına sundukları katkılarından dolayı teşekkür edildi.

       Yarışmada, "Çınar Ağacının Gözyaşı" ile birinci seçilen Arife Büşra Işık´a dizüstü bilgisayar verilirken,  ikinci Ayşenur Binbir "Güneşim Gitti, Hayatım Bitti" ile bisiklet, Yeliz Karakaya ise "Hayallerinin Peşinden Koşan Kız" ile üçüncü olarak MP4 çalar kazandı. Yarışmada Yahya Yılmaz, Betül Korkmaz, Rabia Sena Yağdıgül, Reyhan Çopur, Sultanay Metlioğlu, Pınar Arıkoğlu, Kader Kaya, Sena Şimşek ve Sıla Kaya mansiyon ödüllerine layık görüldü.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.