ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Gönül Elçileri" Projesi Gerçekleşti

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet"Gönül Elçileri" projesi kapsamında yürütülen koruyucu aileliğin tanıtım toplantısına katıldılar.


"Gönül Elçileri" Projesi Gerçekleşti

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet"Gönül Elçileri" projesi kapsamında yürütülen koruyucu aileliğin tanıtım toplantısına katıldılar.

       Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın öncülüğünde, her ilin valisinin eşi aracılığıyla yürütülen "Gönül Elçileri" projesi çerçevesinde, Adana Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü´nde, koruyucu aile olma isteyenler için tanıtım toplantısı düzenlendi. 

        Adana Valisi Hüseyin Avni Coş´un eşi Aylin Coş, yaptığı konuşmada, tüm Adanalılara "Gönül Elçisi" olma çağrısında bulunarak, bu projenin ilk aşaması olan koruyucu ailelik hizmetinin desteklenmesi gerektiğini söyledi. 

        Aylin Coş, 4 ay içerisinde koşulları uygun tüm çocukların koruyucu aileleriyle tanıştırılmış olmasını arzu ettiklerini belirterek "Bu, çocuklarımızın geleceği için büyük ve önemli bir adım olacaktır. ´Gönül Elçisi´ adaylarını, koruyucu ailelik hizmetine destek vermek için başvuru formu doldurmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. 

       Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Şükür Kılıç ise proje ile ilgili yaptığı konuşmada koruyucu aile olabilmenin şartlarını anlatarak şu bilgileri verdi:"Koruyucu aile, öz ailesi yanında bakımları bir süre için sağlanamayan çocukların aile ortamlarında eğitim bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak ücretli veya gönüllü statüde devlet denetiminde paylaşan kişilerdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup sürekli Türkiye´de ikamet eden düzenli gelire sahip ve en az ilkokul mezunu evli yada bekar kişiler koruyucu aile olabilirler." 

       Toplantıya Vali Yardımcısı Avcı,İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl sağlık Müdürü Ahmet Özer ve çok sayıda davetli ile koruyucu aileler katıldı. 

       Toplantının ardından, Aylin Coş, İbrahimAvcı ve katılımcılar, sevgi evlerini gezerek, evlerde kalan çocuklarla ilgilendiler. 

 

dgjk

dgjk

dgjk

dgjk

dgjk

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.