ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gönül-Ferhat Baykara İlkokulu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Tarafından Açıldı

  Adana´da incelemelerini sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, merkez Çukurova ilçesinde bulunan Gönül-Ferhat Baykara İlkokulu´nun açılışını yaptı.  
Gönül-Ferhat Baykara İlkokulu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Tarafından Açıldı

Gönül-Ferhat Baykara İlkokulu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Tarafından Açıldı

 

          Adana´da incelemelerini sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, merkez Çukurova ilçesinde bulunan Gönül-Ferhat Baykara İlkokulu´nun açılışını yaptı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, açılışı yapılan okulun 28 derslik olduğunu ve bin 200 civarında öğrencinin okulda eğitim göreceğini söyledi.

          Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, konuşmasının devamında "Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası kapsamında ilimizde 77 eğitim kurumumuz hayırseverlerce yaptırıldı. Bunlardan 71´i okul, 3 yurt ve 3 spor salonu" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise, hayırseverlerin eğitime katkısından övgüyle bahsederek, okulu yaptıran hayırsever Ferhat Baykara´yı tebrik etti.

          Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası´na gönülden inandığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Eğitim işin başı, cehalet bütün kötülülerin anası, ilim, bilgi ve hikmet de bütün güzelliklerin başıdır. Biz ilimden, bilgiden, hikmetten yana olacağız. Eğitim insan için su ve ekmek kadar lüzumlu bir olay. Memleketimizde sıkıntısını çektiğimiz ne kadar kötülük varsa eğitimsizlikten ve cehaletten kaynaklanıyor. Biz de eğitimin kıymetini biliyoruz. Şahıs olarak bildiğimiz yetmez, hükümet olarak biliyoruz. 10 yıllık iktidarımız döneminde en büyük payı bütçeden milli eğitime verdik.

          Ama bütçeden ayırdığımız kaynaklar yetmiyor. Nüfusumuz 75 milyon. Çok şükür ki bu nüfusun yarıdan fazlası 30 yaşın altında, yine çok şükür ki 30 yaşın altında olan nüfusun da hemen hemen yüzde 70´i de eğitim çağında. Yeni eğitim öğretim yılında ilk defa siftah yapan okuluna başlayan öğrencilerimiz 17 milyonun üzerinde. Avrupa´da 5 tane ülkeyi bir araya getirin nüfusu bu kadar etmez. Bizim eğitim çağındaki öğrencilerimizin sayısı neredeyse Avrupa´nın yarısına eşit. Bu genç nüfusumuzun çok diri olduğunu gösterir, genç nüfusumuzun bize büyük bir dinamizm vereceğini gösterir. O yüzden daha çok okul yapmalıyız. Okullarımızı daha modern teknik araçlarla, gereçlerle süslemeliyiz, bilgisayarlarla, Fatih Projesi içerisinde tabletlerle, hatta akıllı tahtalarla donatmalıyız."

           Son 10 yılda atanan öğretmen sayısının son 40 bin kişiyle birlikte 365 bini bulduğunu hatırlatan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Cumhuriyet dönemleri içerisinde bu kadar çok öğretmen alınabilmiş değil. Daha da alacağız. Öğrencilerimizi 25-30 kişilik sınıflarda daha çok öğretmenle buluşturacağız ve çağdaş eğitimin bütün imkânlarını sunacağız" dedi. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç okulu yaptıran hayırsever Gönül-Ferhat Bakara’ya plaket verirken Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’da teşekkür belgesi verdi.

          Daha sonra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, beraberinde Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Mehmet Şükrü Erdinç, Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve hayırsever Gönül-Ferhat Baykara ile birlikte okulun açılışını yaparak sınıfları gezip, öğrenciler ile sohbet ederek günün anısına fotoğraf çektirdi.         

LLL

LLLLLPL

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.