ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görev süresi uzatılmayacak müdürlerin öğretmen olarak atanma başvuruları

Görev süresi uzatılmayacak müdürlerin öğretmen olarak atama başvuruları için:


  1. Öncelikle ilgili personelin bilgisi okul/kurum müdürlüğü tarafından ADABİS Norm Fazlası Öğretmenler Modülünde yer alan "Okul/Kurum İşlemleri  ->Norm Fazlası Belirleme (NORM0201) ekranından sisteme işlenecektir. (Yapılacak işlemlerle ilgili kılavuz için tıklayınız.)

  2. İlgili personel http://adana.meb.gov.tr/adabis/basvurular/norm/index.aspx ekranından başvurusunu yapacak ve Yazdır butonuna tıklayarak alacağı çıktı ve istenen diğer belgelerle birlikte okul/kurum müdürlüğüne  başvuracaktır. (Başvuru ile ilgili kılavuz için tıklayınız.)

  3. Okul/kurum müdürlüğü "Okul/Kurum İşlemleri->Onay İşlemleri (NORM0202) ekranından kişinin başvurusunu ve ibraz ettiği belgeleri inceleyerek başvurunun uygun ve bilgilerin doğru olması durumunda başvuruyu onaylayacak, bilgilerde bir hata olması durumunda ise bilgilerin düzeltilmesini sağlayacaktır. (Yapılacak işlemlerle ilgili kılavuz için tıklayınız.)

  4. Onay işleminin ardından personelin belgeleri okul/kurum müdürlüğü tarafından vakit kaybedilmeden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılacaktır.

  5. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ADABİS Norm Fazlası Öğretmenler Modülünde yer alan "İlçe MEM İşlemleri->Onay İşlemleri (NORM0302) ekranından kişinin başvurusunu ve ibraz ettiği belgeleri inceleyerek başvurunun uygun ve bilgilerin doğru olması durumunda başvuruyu onaylayacak, bilgilerde bir hata olması durumunda ise bilgilerin düzeltilmesini sağlayacaktır.

  6. Onay işleminin ardından personelin belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından vakit kaybedilmeden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılacaktır.


Başvurular 08-12 Eylül 2014 tarihleri arasında alınacaktır.

 

Dikkat! Mevzuatla ilgili tüm sorularınız için :

İl M.E.M. Yönetici Atama Bürosu - Tel : 458 83 71 (Dahili : 1404)


Okulunuza ait ADABİS şifresi için :

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Bürosu


Sistemde karşılaştığınız teknik sorun ve hatalar için :

İl M.E.M. ADABİS Yazılım Bürosu - Tel : 458 83 71 (Dahili : 1235)

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.