ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Özal kardeşler, Anne ve Babalarının Adlarını Sonsuza Kadar Yaşatacaklar

    Ceyhan´a Tarım Meslek Lisesi
Hayırsever Özal kardeşler, Anne ve Babalarının Adlarını  Sonsuza Kadar Yaşatacaklar

 

Hayırsever Özal kardeşler, Anne ve Babalarının Adlarını  Sonsuza Kadar Yaşatacaklar

 

Ceyhan´a Tarım Meslek Lisesi

 

Hayırsever işadamları Cengiz Özal ve ağabeyi Özcan Özal, Ceyhan İlçesi´ne bağlı Büyük Mangıt Köyüne 28 derslikli Tarım Meslek Lisesi yaptıracak.

Valilik Toplantı Salonu´nda düzenlenen protokol imza törenine Sayın Valimiz  Hüseyin Avni Coş, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ali Selamet ve hayırsever işadamları katıldı.

6 bin 581 metrekarelik alana yapılacak 28 derslikli okul, 2 milyon 200 bin TL´ye mal olacak.

Özal kardeşler, anne ve babalarının adlarını verileceği ´Emine-Oktay Özal Tarım Meslek Lisesi´ protokolünü Sayın Valimiz  ile birlikte imzaladı.

Törende konuşan Cengiz Özal, Ceyhan´ın sosyal hayatına, sanayisine ve tarımına katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade ederek, "İlk iş hayatına atıldığımız zamandan beri, gücümüz yettiği nispette yaptığımız bu yatırımlar, inşallah Ceyhan´ın gençlerine ve halkına hayırlara vesile olur" dedi.

Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ise hayırsever işadamlarına teşekkür ederek, "Yapmış olduğunuz bu yatırımla sadece Ceyhan´ın eğitimine katkı sağlamış olmayıp, aynı zamanda anne ve babanızın adını böyle ulvi bir hayırda kullanarak, onların isimlerini daima yaşatmış olacaksınız. Eğitime yapmış olduğunuz bu katkının, diğer işadamlarına da örnek olmasını diliyorum" dedi.

dsfhdsfhdsfh

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.