ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Şey Güzel Olacak

    Ata İlköğretim Okulunda Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet öğretmenlerle bir araya geldi. Eğitimle ilgili bilgi alışverişinde bulunup “Her şey daha güzel olacak. “dedi.
Her Şey Güzel Olacak

HERŞEY GÜZEL OLACAK 

             Ata İlköğretim Okulunda Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet öğretmenlerle bir araya geldi. Eğitimle ilgili bilgi alışverişinde bulunup “Her şey daha güzel olacak. “dedi.

            Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet konuşmasında; Adana´nın derslik ihtiyacının 3 yıl sonra çözülmüş olacağını ümit ediyoruz, dedi. Sayın Bakanımız Ömer Dinçer, geçtiğimiz hafta ilimizi ziyaretinde, Adana’nın eğitimindeki altyapı sorunlarının konuşulduğunu söyledi. Sayın Bakanımız, diğer illere nazaran Adana’nın eğitim sorunlarının çözülmesiyle ilgili yeterli bütçe ayıracaklarını ve 3 yıla yakın bir sürede ihtiyaç duyduğumuz okulların büyük bir bölümünün karşılanacağının müjdesini verdi, dedi. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz, Sayın Bakanımızın 12 yıllık kademeli eğitime sorunsuz bir şekilde geçişte büyük emek sarf eden öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkürlerini, aktardı. 

            Okullara farklı bir bakış açısı getirecek olan kampüsler yapacaklarını dile getiren Sayın Müdürümüz içerisinde yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, tenis kortu, antik tiyatro gibi pek çok sosyal donatısı olan kampüsler hakkında bilgi verdi. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz, “Derslik başına düşen öğrenci sayısını da 30 altına düşürmeyi planlıyoruz.” dedi. 

            Öğretmenlerle sohbet edip onların sorunlarını dinleyen Sayın Müdürümüz, öğretmenlerin çocuklara yazılıdan başarısız not alırsanız sınıfta kalacaksınız dememesi gerektiğini, bunu bir şiddet aracı kullanmamaları gerektiğini söyledi. Yeni eğitim felsefemize(4+4+4) göre; öğrenci kendine gereken bilgiyi almalı, onun talep ettiği, ona sunulmalıdır dedi. Dersleri sevdirmek ve çocukların dersten sıkılmaması öğretmenlerin elinde bu yüzden öğretmenlerin gerekirse farklı öğrenme deneyimi geliştirmeleri gerek dedi. 

            Şu anda çocukların öğreneceği şeyler çok fazla. Biz öğrencilere seçenek sunmalıyız. Okul yapımı ile ilgili hayırsever desteğini sağlamak için sizlerden yardımcı olmanızı bekliyoruz diyerek sözlerine norm fazlası öğretmenlerle ilgili konuya değinerek devam etti. Bu konuda mağdur olan öğretmenlere;"Norm fazlası olacağız ve sonra ne olacak diye çok fazla üzülmeyin, kafanıza takmayın her şey güzel olacak, yeni birçok okul inşa edeceğiz ve sizler norm fazlası olmaktan kurtulacaksınız. " dedi. 

            Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşması sırasında okullarımızın, “velilerimizin çocukları evde nasıl eğitmeleri, nasıl rehberlik yapmaları gerektiği, çocuklara nasıl davranacakları, çocuk terbiyesinin nasıl verileceği gibi konularda eğitilmesi gerek.” dedi.

 

jl

jl

jl

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.