ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hesap Verebilir Yönetim ve Öğretmenler Buluşması

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan  "Hesap Verebilir Yönetim ve Öğretmenler Buluşması" projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, 50 gönüllü öğretmen ile bir araya geldi.    
Hesap Verebilir Yönetim ve Öğretmenler Buluşması

Hesap Verebilir Yönetim ve Öğretmenler Buluşması

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan  "Hesap Verebilir Yönetim ve Öğretmenler Buluşması" projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, 50 gönüllü öğretmen ile bir araya geldi.  

 Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde düzenlenen toplantıya katılan öğretmenler, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sanat müziği eşliğinde karşılandı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, eğitimde kalite ve başarı çıtasını daha da yukarılara taşımak için, proje kapsamında il genelinde ayda 50 öğretmen olmak üzere, 10 ayda toplam 500 öğretmen ile bir araya geleceklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk olarak Adana’da uygulan proje kapsamında yeni eğitim sistemi, eğitimdeki talep ve beklentileri, projenin paydaşları olan öğretmenlerin edindikleri deneyimleri birbirlerine aktarmalarını hedeflediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Selamet, "Okullarımızda sık sık toplantılar yaparak öğretmenlerimizle bir araya geliyoruz. Öğretmenlerimizle iletişimi güçlendirmek adına sosyal medya araçlarını olabildiğince fazla kullanıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, yaptığımız iş ve işlemlerde hesap verebilirliği, öğretmenlerimizin sorunlarını ve taleplerini karşılıklı olarak dinlemek üzere bir araya gelmeyi planladık. Bu amaçla bugün il yöneticilerimizi öğretmenlerimizle buluşturduk. Bugün burada eğitim-öğretimle ilgili konuları bir aile ortamında paylaşacağız." dedi.

Toplantıda söz alan Milli Mensucat Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Muhammet Sıddık Özdemir, "Toplantıya gelmeden önce bu toplantının da diğer toplantılar gibi amir-memur ilişkisi şeklinde olacağını düşünmüştüm. Bugün samimi bir ortam buldum, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmenlerine sahip çıktığını, fikirlerine saygı duyduğunu gördüm. Bu durumdan çok memnunum." diye konuştu.

Ayrıca, toplantı sonunda sosyal medyada görüşlerini paylaşan öğretmenler, proje ile ilgili şu görüşlere yer verdiler; "Bir projenin davetlisi olarak katıldığım bir toplantısındaydım. Bizlere değer verilerek, her düşüncemizin tek tek dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Selamet´e sonsuz teşekkürler."

"Her şey çok güzeldi. Kapıdan içeri girdiğimde karşılaştığım manzara beni çok şaşırttı. Oraya katılan tüm arkadaşların şahsına ve mesleğine verilen değer, daha kapının girişinde belli oldu. Proje gerçekten iyi düşünülmüş ve eksiksiz hazırlanmış. Emeğinize sağlık." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz, oldukça verimli ve mutlu bir ortamda geçen toplantının ardından öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

o

o

o o

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.