ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresinde

         Tapan bölgesine Akoluk güzergahından giriş yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Müdür Yardımcısı Muharrem Gelen, Şube Müdürleri Hediye Titiz, Metin Erduran ve İlkdem Karaaslan ile Ortaöğretim Şefi Fatma Mutlu’dan oluşan  il yöneticileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Küçük tarafından Akoluk köyü kavşağında karşılandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresinde

 

                                                                         İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresinde

 

            Tapan bölgesine Akoluk güzergahından giriş yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Müdür Yardımcısı Muharrem Gelen, Şube Müdürleri Hediye Titiz, Metin Erduran ve İlkdem Karaaslan ile Ortaöğretim Şefi Fatma Mutlu’dan oluşan  il yöneticileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Küçük tarafından Akoluk köyü kavşağında karşılandı. Tapan bölgesinde bulunan okullarımızla ilgili bilgileri ilçe müdürümüzden alan ekip önce Akoluk İlkokulu’nda incelemelerde bulundu. Akoluk İlkokulu’nda kıt kaynaklarla şaşırtıcı düzeyde büyük işler yapıldığını, okulun donatım, tertip ve düzen yönünden eksiksiz olduğunu gören Müdürümüz, memnuniyetini dile getirdi. Okul bahçe duvarının sıva ve boyası, bahçenin kumlanması için ihtiyaç duyduğu kaynağın kantin gelirlerinden aktarılması için İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hediye Titiz’e talimat verdi.

            Kırıkuşağı İlkokulu’nda yıkılması kararı verilen eski binanın mahalli imkânlarla yıkılması konusunda görüş birliğine varıldı. Geçit Alabalık tesislerinde konu Feke Kaymakamımız Sayın Mehmet Balıkçılar’la da paylaşıldı. Kaymakamımız yıkım aracını sağlama sözü verdi.

            Kırıkuşağı İlkokulu’nda bulunan ve halı kursu düzenlenen sınıfın büyütülmesi ve onarılması çalışmalarına hemen başlanması talimatı verildi. Köylü kadınların el emeği göz nuru olarak dokudukları kilimler büyük beğeni topladı. Okulun donatımının yenileneceği müjdesi verildi. Kovukçınar İlkokulu’nu incelemeleri sırasında da okulun her türlü ihtiyacının karşılanacağı belirtilerek, okul çatısının onarılması, bilgisayar sağlanması sözü verildi.

             Tapan bölgemizin en büyük okulu durumundaki Paşalı Yatılı Bölge Ortaokulu’nu da ziyaret eden Müdürümüz öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Onların görüş, öneri ve isteklerini dinledi. Sınava girecek öğrencilere başarılar diledi. Okul yemekhane ve pansiyonunda da  incelemelerde bulunan Müdürümüz okul mutfağında bakım ve donatım yenilemesi gerektiği kanaatine vardı. Okul bahçesinde kapalı spor salonu yapılacağını ifade eden Müdürümüz Tapan bölgesinin eğitim açısından hiçbir eksiğinin kalmayacağını belirtti. Paşalı köyü muhtarı ve köylüler tarafından memnuniyetle karşılanan ziyaret güzel temennilerle son buldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresindeİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresindeİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresindeİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresindeİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresindeİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresindeİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tapan Yöresinde

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.