ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet’i vatanımız ve milletimiz için fedakar duygularla çalışarak yüceltebiliriz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

         “Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet´e sahip çıkmak, Çanakkale´yi, Kurtuluş Savaşı´nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.” MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Cumhuriyet’in 89. yılını kutlamanın gururu içindeyiz. Türk milleti, milli bayramların günümüze dek taşıdığı birlik ve beraberlik duygusunun timsali olmuştur. Zira Cumhuriyet demek salt halkın egemenliği veya yönetimde söz sahibi olması demek değildir. Cumhuriyet ay yıldızlı bayrağımızın altında vatansever duygularla bağlı olunan ulusa karşı sorumluluk duymaktır. Cumhuriyet tek yürekte dillenen İstiklal Marşı’dır, ay yıldızın dalgalandığı toprak parçasıdır, vatanperverliğin nişanesi gazilerimizdir, canını ulusuna ve vatanına hediye edebilen şehitlerimizdir. Cumhuriyet yarınlarımızı emanet ettiğimiz nesillerin bizi gururlandıran başarısıdır, bir şehit anasının mağrur gözyaşıdır. Cumhuriyet’i vatanımız ve milletimiz için fedakar duygularla çalışarak yüceltebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk’ün çetin badirelerle yarattığı cumhuriyet’i gelecek kuşaklara aktarabilmenin sırrı onun ilkelerini kılavuz edinmektir. Çünkü bu ilkelerin bizi ulaştıracağı nokta, gelecek nesilleri refah ve çağdaş bir toplum düzeyinde yaşatmaya devam edecek olan Cumhuriyet’in ta kendisidir. Canını vatanı, milleti uğruna feda eden şehitlerimiz veya bir uzvunu vatanına, milletine bağışlayan gazilerimiz Milliyetçilik ve Halkçılık ilkelerinin başka bir deyişle Cumhuriyet’in timsali olarak ebediyen yaşayacaklardır. Şehitliğin nişanesidir gazilik; şehitlik uğruna atılan dev bir adım. Şairimiz Arif Nihat Asya’nın da dediği gibi: “O da bir gazi olmak istedi. Fakat ona anlatmak gerekti ki, şehit olmayı göze almayan gazi olamaz.” Nitekim şehit ve gazi aileleri gururumuzdur ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet bayrağı, onların fedakarlıklarıyla gelecek kuşaklara aktarılacaktır. Şehit ve gazi aileleri onurumuzdur ki, vatanperverlik duygusunun gururuyla ay yıldızlı bayrağımızı vatanın en ücra köşelerinde yükseltmeye devam edeceğiz. Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda ve daha nice savaşlarda bağımsızlık mücadelesini imkansızlıklarla zafere taşımış Türk milleti, gösterdiği milli iradeyle Cumhuriyet’in unutulmaz tarihini yazmıştır. Cumhuriyet’in 89. yılını kutlarken tek yürek olup dillendireceğimiz 10.Yıl Marşı birlik, beraberlik ve barışın milli tezahürü olacaktır. Cumhuriyet, kuruluşunun 89. yılında da birlik, beraberlik ve barış duygularının pekiştiği en büyük bayram. Bütün öğrenci, öğretmen, eğitim yöneticileri ve velilerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, milli egemenliğin ve milli iradenin tacı Cumhuriyet’in nice nesiller boyu daim olmasını temenni ederim.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.