ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Kurban Bayramı Mesajı

    İslam aleminde toplumsal dayanışmaya anlam kazandıran Kurban Bayramı’nı yaşamanın huzuru içindeyiz.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Kurban Bayramı Mesajı 

 

          Sayın Valim, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmenler, Değerli Veliler

         İslam aleminde toplumsal dayanışmaya anlam kazandıran Kurban Bayramı’nı yaşamanın huzuru içindeyiz. Dini bayramlarımız gelenek ve göreneklerimizi pekiştirir. Bunların gelecek nesillere ulaşmasını sağlar. Büyüklerin elleri öpülür, dargınlıklar saygı ve sevgi duygularıyla harmanlanır, yardıma muhtaç insanlara el uzatılır. Dayanışma ve yardımlaşma anlayışını geleceğe taşıyacak olan bir bayramdır Kurban Bayramı. İslam inancının gereklerinin benimsenip yaşanmasına, yoksullara ve muhtaç insanlara yardım eli uzatarak vicdani huzurun zirvelere ulaşmasına vesile olan bayramdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed bir hadisinde "Ziyaretleşin, hediyeleşin. Çünkü ziyaret sevgiyi perçinler, hediye de kalpteki kötü duyguları söker atar." diyerek insanların birbirlerini ziyaret edip dargınlıkları geriye atmalarını, ziyaretlerini küçük hediyelerle sıcak tebessümlere dönüştürmelerini, samimi ve sıcak duygularla kucaklaşmalarını telkin eder.

       Bu duygu ve düşüncelerle, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder; sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.  

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.